Kaali järve mängudel tehti üle 300 stardi

TEGIJA: Kõige rohkem auhinnalisi kohti viis Saare ratsakeskusesse Jaagup Kallas.
Foto: VIKTORIA LATKIN

Läinud nädalalõpul toimunud Kaali järve mängudel võistles üle saja hobuse ja ligi sada ratsasportlast.

„Pikalt oodatud ja planeeritud sündmus on tänaseks ajalugu,“ tunnistas võistluste korraldaja Kristine Järsk. Kahel päeval oli tema sõnul Kaalis üle saja hobuse, ligi sada ratsasportlast ja tehti 314 starti. Järsk märkis, et võistlejaid Saaremaale saada ei ole sugugi keeruline, võistlema tullakse meeleldi.

„Kaalis toimuv võistlus on kahe eelneva aasta jooksul saanud juba väga populaarseks,“ kinnitas korraldaja. Saarlased olid Järski sõnul auhinnalistel kohtadel enamikus toimunud parkuurides. Kõige rohkem auhinnalisi kohti viis Saare ratsakeskusesse Jaagup Kallas, kes startis erinevatel kõrgustel koguni kuue erineva hobusega.

Takistusi ületati kõrgustel 65-125 cm, oli üheksa parkuuri ehk võistlusala ja peeti 13 erinevat arvestust. Lisaks andis Eesti hobusekasvatajate selts korraldaja sõnul välja eripreemiad parimatele startinud eesti tõugu hobustele.

Korraldajate poolt oli lisaks välja pandud eriauhind parimale harrastussportlasele, kelleks sel aastal oli Helge Likker Vändra ratsaspordiklubist ja parimale meessportlasele, kelleks sai Grand Prix parkuuri võitja Siim Sinijärv. „Seekord oli parkuur kõrgusel 125 cm ja Siim Sinijärv võitis selle hobusel Event Horizon HL, teise koha saavutas Miia Varula hobusel Rockefeller De Broglie C ja kolmas taas Siim Sinijärv hobusel Leander,“ märkis Järsk.

Võistluspäevade jooksul olid korraldatud eraldi tegevused lastele, oli võimalik proovida ponisõitu, vaadata koerteklubi Aktiiv agility-koerte esinemist ning kaasa elada võistkondlikule teatevõistlusele Kaali Tähetiim 2017. Võistkondi osales seal seekord neli ja võitjaks tuli võistkond nimega Pööriöö.

Järsk rõõmustas, et ilmataat andis võistlustele hea ilma, võistlejad olid positiivselt meelestatud ja vabatahtlikud abilised väga usinad.
„Aitäh kõikidele abilistele, kes nõu või jõuga said anda oma panuse ürituse heaks kordaminekuks,“ sõnas korraldaja.

„Selliste abilistega on ürituse korraldamine puhas rõõm. Kui vaid pealtvaatajate arv ka suurem oleks!“ Nimelt tundus korraldajale, et eelnevate aastatega võrreldes oli publikut veidi vähem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 202 korda, sh täna 1)