Reisijad ei saanud parvlaev Soelalt maha (4)

Eile päeval toimus Triigi sadamas kummaline vahejuhtum, kui parvlaev Soela ei saanud sadamas toimunud elektrikatkestuse tõttu reisijaid laevalt maha lasta. Inimesed ootasid parvlaeval mitukümmend minutit, enne kui olukord lahendada suudeti.

Nimelt toimus Triigi sadamas korraline elektrikatkestus, mille tõttu ei töötanud sadama kaldaramp. “Kuna laeva ei olnud võimalik kaldarambiga ühendada, ei saanud ka kahjuks reisijad õigeaegselt maale,” rääkis Kihnu veeteede juhataja Andres Laasma, kelle sõnul anti neile elektrikatkestusest teada kell 10.30.

Triigi sadama direktori Mati Põllu (pildil) sõnul oli tegu halbade juhuste kokkulangemisega. Eesti Energiast saadeti korralise voolukatkestuse kohta info peakontorisse, kuid temani see erinevatel põhjustel õigeaegselt ei jõudnud. “Soela oli juba teel Triigi poole ja Eesti Energiast öeldi, et teha pole enam midagi,” nentis Põld.

Elekter kalderambi mahalaskmiseks saadakse sadamast, kuid rikke tõttu pidi kalderampi hakkama laevaga ühendama. Põllu sõnul võttiski laeva ühendamine aega ja seetõttu ei saanud ka reisijaid kohese maale lasta.

Elektrikatkestuse tõttu väljus Soela Triigist 50-minutilise hilinemisega ehk 12.30 asemel kell 13.20. Laasma sõnul väljusid järgmised reisid vastavalt graafikule.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 498 korda, sh täna 1)