EESTI MEISTRIVÕISTLUSED: Marek Niit jätkab sprindi valitsemist

Tallinnas Kadrioru staadionil toimunud Eesti kergejõustiku meistrivõistlustel võitis meeste 100 m Marek Niit ajaga 10,43. Talle järgnesid Kaspar Mesila 10,74 ja Timo Tiismaa 10,75-ga.

“Start tuli enam-vähem välja ja see oli oluline,” rääkis Marek Niit (pildil). “Lõpus on mind siin veel raske võtta, kui stardiga oleks alt läinud võinuks ka kaotada.” Marek Niidu sõnul pole ta normaalsetes oludes Kadrioru staadionil 100 m varem nii kiiresti jooksnudki. Ometi ta oma hetkevormi heaks ei nimetanud.

Sellele vaatamata tuli kuldne duubel ikkagi ära ja Niit võitis ka 200 m jooksu ajaga 21,37; 2. Teine oli Karl-Robert Saluri 21,48; kolmas Markus Ellisaar Tartu ÜASK 21,57. Grat-Magnor Kuris tuli ajaga 22,72 14. kohale.

Nurmele ja Paasile kuld, Noodale kuld ja hõbe

Meeste 5000 m jooksus oli võidukas Tiidrek Nurme (pildil) Tartu ÜASK ajaga 14.08,33. Järgnesid Roman Fosti Sparta spordiselts 14.21,24 ja Argo Jõesoo Läänemaa KJK 15.00,80-ga.

Genro Paas võitis kulla vasaraheites tulemusega 65.32. Järgnesid Georg Kaspar Räni 59.75 ja Mart Olman 59.23-ga. Andi Noot sai 1500 m jooksus 3.55,95-ga kulla. Talle järgnesid Kaur Kivistik 3.56,43 ja Olavi Allase 3.58,35-ga.

“Aeg ei loe eestikatel, loeb ainult kuldmedal,” märkis Andi Noot. “Tervis on jamanud viimasel ajal, aga nüüd olen uuesti jalad alla saanud. Nädala jooksul teine meistritiitel, eelmine reede jooksin 10 000 m.”

800 m jooksus pidi Noot leppima hõbemedaliga. Võitis Rasmus Kisel (Audentese SK) 1.50,31; Andi Nooda (Tartu SS Kalev) aeg oli 1.52,65 ja kolmandana finišeerinud Kaur Kivistikul (Tartu SS Kalev) 1.53,38.

Naiste odaviskes tuli Airike Kapp 42.31-ga seitsmendaks, kõrgushüppes oli Teele Treiel 1.65-ga 5. ja kuulitõukes Linda Treiel 13.13-ga neljas, kaotades pronksi vaid sentimeetriga. Meeste odaviskes sai Jako Lindrop 58.18-ga 8. koha.