Kodutütred pealinna laagris

TURVALINE: Kaitseliidu peastaabis valvavad noorte kotkaste peavanema Silver Tamme seljatagust (vasakult) Siiri Kerno, Inge Aasakivi, Luise Alle, Annela Aus ja Karoliina Pilden.
Foto: ERAKOGU

Saaremaa kodutütred sõitsid teisipäeval pealinna laagrisse, kus neide ootavad ees nii harivad kui ka meelelahutuslikud ettevõtmised.

Pealinna laager algas 1. augustil ja kestab neli päeva. Esimesel päeval külastati traditsioonilise kombe kohaselt loomaaeda, tutvuti teiste laagrilistega ning kuulutati laager avatuks.

Kahel järgmisel päeval said kodutütred võimaluse külastada mitmeid asutusi, sealhulgas näiteks Kaitseliidu peastaapi ja riigikogu. Lisaks käidi ära Pika Hermanni tornis, teletornis, botaanikaaias ning süüdati küünlad Konstantin Pätsi ja Lennart Meri haual.

Nelja päeva jooksul tutvutakse mitmesuguste vaatamisväärsustega ja riigiasutuste tööga ning üldse Tallinna linnaga.

Kodutütarde Saaremaa ringkonna ringkonnavanem Tiia Kütt ütles, et igast maakonnast  osaleb laagris viis tüdrukut ja juhendaja ning tänavu said Saaremaalt võimaluse  Vanalinna rühma aktiivsemad neiud.

“Külastatavad kohad on suures osas samad, aga sel aastal saame külastada ka Vabaõhumuuseumi, kus pole kaua aega käidud,” lisas Kütt. Külastati ka presidendikantseleid ja kohtuti peaministriga.

Veel ootab kodutütreid ees näiteks Miinisadama külastus, kuhu minnakse vaatama mereväe laevu ja tutvuma tuukrite tööga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 360 korda, sh täna 1)