Karl Patrick Lauk hakkab sõitma Astana tiimis

Taanis Herningis jätkuvatel maanteesõidu Euroopa meistrivõistlustel lõpetas Karl Patrick Lauk kuni 23-aastaste meeste 160,8 km pikkuses grupisõidus 35. kohaga. Nüüd jätkab ta sõitmist maailma ühes paremas profitiimis Astana.

Karl Patrick Lauk saab Astana stažöörina võimaluse end näidata ühepäevasõitudel Hamburg Cyclassics, Bretagne Classic, GP Bruno Beghelli ja oktoobri teises pooles Hiinas peetaval World Touri mitmepäevasõidul Tour of Guangxi.

“Astana Pro tiimi üks eesmärke on leida ja arendada noori talente,” märkis meeskonna peamänedžer Alexandr Vinokurov klubi pressiteates. “See on ka põhjus, miks me igal aastal kutsume rattureid oma tiimi stažeerima. See hooaeg ei ole erand ning 1. augustist liitusid Astanaga kaks noort ratturit Yevgeniy Gidich ja Karl Patrick Lauk.”

Vinokurovi sõnul on mõlemal noormehel käsil korralik hooaeg, mille jooksul on saavutatud paljulubavaid tulemusi. “Astana tiimis saavad nad võimaluse panna end proovile proffide võidusõitudel, näidata oma paremaid omadusi ja arendada oma potentsiaali,” lausus ta.

Karl Patrick Lauk peab seda suurepäraseks võimaluseks panna end proovile kõige tugevamal tasemel. “See on hea võimalus näidata ennast nii Astanale kui ka kõikidele teistele tiimidele,” märkis Karl Patrick Lauk.

“See on suur amps haugata ja seega eesmärke ei oskagi öelda. Eks omas peas on kindlasti siht ees ja soovid suured, aga arvan, et tulemused räägivad enda eest. Minu olukorras olles arvan, et kui hästi sõidan, siis miks mitte ka lepingut teenida, aga praegu keskendun sellele aastale ja eesolevatele sõitudele.”

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 149 korda, sh täna 1)