Saare koolide digitaristu uueneb 87 000 euro eest

HITSA ehk Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus eraldab Saaremaa koolidele arvutite soetamiseks kokku 87 000 eurot.

HITSA digivaldkonna programmijuht Inga Kõue ütles, et põhikoolide digitaristu täiendamise toetusmeetmest finantseerivad nad koolipidajaid, soetamaks õpetajatele uusi või täiendavaid töövahendeid, milleks on süle-, laua- ja tahvelarvutid.

“Toetusega aitab riik arendada õpetajate ja õpilaste digipädevust ning toetab digikultuuri integreerimist õppeprotsessi,” selgitas Kõue. Toetust sai tema sõnul iga koolipidaja taotleda vastavalt tema haldusalas olevate põhikoolide õpilaste arvule, kus oli fikseeritud toetussumma õpilase kohta.

Uute töövahendite saamiseks tuli nii koolidel kui ka koolipidajal koostada digivaldkonna tegevusplaan, mis muutub kättesaadavaks kõikidele huvilistele pärast toetusmeetme lõppu selle aasta sügisel.

Kõue lisas, et tänaseks on Saaremaal toetuse eraldamise otsused kätte saanud Kuressaare linn ja kümme valda. Digitaristu uueneb tänu HITSA-le Muhus, Orissaares, Tornimäel, Kahtlas, Valjalas, Kaalis, Pihtlas, Astes, Mustjalas, Kärlal, Lümandas ja Salmel, aga ka Kuressaare gümnaasiumis, Saaremaa ühisgümnaasiumis ja Kuressaare Vanalinna koolis.

Seadmete valik ja kooli jõudmine sõltub Inga Kõue sõnul kooli ja valla enda initsiatiivist. Saarte Häälele teadaolevalt on näiteks viis uut sülearvutit tulemas Salme põhikoolile. Kooli arvutiklassi tehnilise toe Margus Lepiku sõnul on kõnealused uued sülearvutid mõeldud nende kooli õpetajatele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 213 korda, sh täna 1)