UUS! Tugev äike ja marutuul viisid elektri ja paiskasid telke õhku (VIDEOD) (15)

Foto: Raul Vinni

Pärastlõunal jõudis tugev äikseilm Kuressaarde. Äiksega kaasnevad tugevad tuuleiilid ja tugevad sajuhood. Välistatud pole trombi teke.

Merepäevade alal keerutasid rajuga kaasnenud iilid liiva üles ning pealtnägijate sõnul tahtsid laadaliste telgid suisa lendu minna.

Kella 17.39 paiku kadus paljudest majapidamistest ka elekter, Saaremaal oli vooluta 5000 majapidamist. Tunnike hiljem Kuressaares vool taastus.

Kella 19 ajal oli Saaremaal vooluta veel veidi üle 250 majapidamise. Millal kõik rikked kõrvaldatud saavad, pole Elektrilevi andmeil veel teada.

Riigi Ilmateenistuse hoiatuse kohaselt on tänase päeva jooksul oodata mitmel pool äikest, millega kaasnevad tugevad vihmahood, võib sadada rahet ja pilvealused tuulepuhangud võivad olla kuni 25 meetrit sekundis. Välistatud pole trombi teke.

Lääne päästekeskust soovitab kindlasti jälgida ilma ning ilmastikuolude tõsisel muutumisel võimalusel väljas mitte liikuda. Liigeldes olge tähelepanelikud, sest tugev tuul võib murda puid, mis sõiduteedele kukuvad.

Video autor: Helle Niit/FB

Lugeja video näitab, kuidas maru Kuressaare Merepäevadel telgi lava ees kaasaelavasse publikusse paiskas.

Video autor: Raul Vinni

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 5 094 korda, sh täna 1)