Saarlane sattus ootamatult jõhkra veretöö keskele (9)

“Laps oli vankris ja naine lamas, püüdes oma lapse poole vaadata. Nuttis, vaatas lapse poole ja jooksis praktiliselt meie silme all verest tühjaks,” ohkab reedel Soomes Turu kesklinnas toimunud pussitamiste tunnistajaks sattunud Saaremaalt pärit Sirje Lember.

KOHUTAV LÄBIELAMINE: Sirje Lember usub, et kui midagi sellist juba Soomes juhtus, siis võib see juhtuda ka Eestis.
ALAR TRUU /ÕHTULEHT

Õhtuleht vahendas, et reede õhtul toimus Soomes Turu kesklinnas mitu pussitamist, milles sai viga vähemalt kaheksa inimest, kellest kaks surid. Kahtlusalune peeti õnneks kinni, ent veretöö oli siiski julm. Sündmuste keerises viibinud saarlane Sirje Lember, kes elab Soomes ja tuli parasjagu töölt, rääkis, et tema jõudis sündmuspaigale sisuliselt mõned minutid pärast pussitamisi. “Mulle jooksis hunnik paanikas rahvast vastu, karjudes, et kaks mees pussitasid nugadega,” rääkis ta.

Kuna Sirje ei saanud esimese hooga aru, mis oli toimunud, liikus ta rahulikult oma tavapärast teed bussipeatuse poole, et koju minna. Seejärel nägi ta aga, et üks naine lamab maas ja teda püütakse aidata. Hiljem juba elustada, sest kiirabil kulus kohale jõudmiseks millegipärast palju aega.

“Siis tuli minu juurde mingi naine, kes oli tõsises šokis ja haaras must kõvasti-kõvasti kinni. Klammerdus minu külge nii kõvasti, et ma ei saanud edasi liikuda,” meenutas Sirje.

Järgnev pilt võttis aga Sirjel juba seest kõhedaks, sest see oli tõeliselt õudne. Seda seepärast, et vankris naise kõrval, keda oli just pussitatud, oli beebi. “Laps oli vankris ja naine lamas, püüdes oma lapse poole vaadata. Nuttis, vaatas lapse poole ja jooksis praktiliselt meie silme all verest tühjaks. See oli kõige kurvem ja õudsem pilt,” ohkas Sirje.

Samal ajal püüdis saarlane rahustada temast kramplikult kinni hoidvat naist. “Ta hoidis minust lihtsalt värisedes kinni ja nii me siis lihtsalt seisimegi seal, kuniks ta oli end kogunud,” kirjeldas Sirje. Kui ta viimaks edasi sai kõndida, et bussile minna, nägi ta, et eemal maas lamas veel keegi, kellele oli juba valge lina peale tõmmatud.

Ümberringi valitses kaos. “Inimesed lihtsalt karjusid ja nutsid, paanika oli,” kõneles Sirje. “Muidugi oli inimesi, kes olid pigem nagu lambad. Filmisid ja pildistasid neid verest tühjaks jooksvaid naisi selle asemel, et midagi teha. Kuid tõesti, kõik see toimus justkui ühe hetke jooksul,” rääkis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 4 049 korda, sh täna 1)