Öieti jättis jäljed päikese saarele

Saaremaa ühisgümnaasiumi rahvatantsurühm Öieti tähistas kümnendat sünnipäeva tantsulaagriga, mille lõpuks valminud tantsuetendust sai näha laupäeval Laoküla külaplatsil.

Tantsuetendus “Jäljed päikese saarel” on inspireeritud Kaali meteoriidist, Karja kolmjalast ehk triskelest ja Henry Laksi muusikast. Rühma juhendaja Eena Mark ütles, et etendus õnnestus väga hästi ja kõik läks nii, nagu plaanitud. Juhendaja nentis, et publikut ei jõudnud ta küll väga jälgida, kuid pärast etteastet kiidusõnadest igatahes puudu ei tulnud.

Margi sõnul on etendus kavas sügistalvisel perioodil tuua lavale ka Kuressaare kultuurikeskuses.

Ilmselt mitte päris samasugusel kujul, kuna lava on väiksem ja atmosfäär teine. “Sel aastal tahaks ära teha – kuna osa tantse sündis laagris, siis võivad need ka meelest ära minna,” märkis Mark, lisades, et küllap jäid paljud huvilised tulemata, kuna etendus toimus Laokülas.

Etenduse muusikajuht oli Rasmus Laks, stsenarist Maire Sillavee, kunstiline juht Eena Mark, keda assisteerisid Reet Sillavee, Helerin Rauna ja projektijuht Triino Lest.

10 aasta jooksul on Saaremaa ühisgümnaasiumi Öieti rühmadest läbi tantsinud üle 100 tantsija ning paljud neist jätkavad rahvatantsuga rühmades üle Eesti.

2008. aastast kannavad Öieti tantsijad Karja kihelkonna rahvarõivaid. Kandes vähetuntud rõivaid, soovitakse tutvustada Karja kihelkonda ning sel eesmärgil sai ka Öieti logoks Karja kolmjalg.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 135 korda, sh täna 1)