Juuli tõi poolsada borrelioosijuhtu (1)

Tänavu juulis diagnoositi Saare maakonnas puukborrelioos koguni 49 inimesel. Nii suur arv on viimaste aastate rekord.

Terviseameti andmeil on see maakondade ja suuremate linnade lõikes kõige kõrgem näitaja. Võrdluseks – tänavu juunis diagnoosisid Saare maakonna tohtrid borrelioosi 17 korral. “Viis aastat tagasi, 2012. aasta augustis oli borrelioosijuhtusid Saaremaal veelgi rohkem kui tänavu juulis – 54,” märkis terviseameti avalike suhete juht Iiris Saluri.

Mullu augustis diagnoositi borrelioos aga 43 inimesel.

Tallinnas oli Lyme´i tõve juhtude arv käesoleva aasta juulis 41 ja Tartumaal 18. Nulli said statistikalahtrisse Narva ja Valgamaa, üks juht diagnoositi Hiiumaal, Jõgeva ja Lääne-Viru maakonnas.
Kuuga läks Eestis kirja 176 Lyme´i tõve juhtu. Aasta algusest on see arv olnud 438.

Ühest põhjust, miks borrelioosijuhtude arv Saaremaal tänavu nii suur on, Saluri nimetada ei osanud. “Ehk on inimesed aktiivsemad ja käivad rohkem looduses või on ka puuke rohkem,” lausus ta.

“Suurim puuknakkustesse haigestumine on ilmselt alles ees, enim haigusjuhte registreeritakse tavaliselt augustis-septembris. “Seega soovitame Saaremaal looduses liikujatel pöörata erilist tähelepanu oma riietusele, võimalusel kasutada puugivastaseid kaitsevahendeid ja tuppa jõudes kontrollida puukide suhtes hoolikalt kogu keha.”

Puukentsefaliiti nakatumist registreeriti Saare maakonnas juulis kolmel korral. Kogu Eesti tänavusest 28 entsefaliidijuhust on 20 kirja läinud just juulis. Tallinnas registreeriti juulis üheksa haigusjuhtu, Saare maakond oma kolme juhuga jäi “edetabelis” teisele kohale.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 442 korda, sh täna 1)