Peatänaval aasta pärast uus nägu (5)

Kuressaare peatänaval peaks tuleva aasta lõpuks olema Kuivastu ringteest kuni linnapargini uus nii kate kui ka kõik muu, mis tänavaruumi kuulub.

LÕPUSIRGEL: Martin Lepp (vasakul) ja Tarmo Joost olid eile pärastlõunal Pihtla tee ääres ametis kõnniteekivide paigaldamisega.
MAANUS MASING

Kuressaare abilinnapea Mart Mäekeri sõnul peaks varsti algama Tallinna tänava Karja ja Torni tänava vahelise lõigu projekteerimistööd, misjärel on kavas kevadeks läbi viia ka ehitushange.

Kuivõrd uuel aastal lähevad lahti kesklinna uuendustööd, mis hõlmavad tänavalõiku Kitzbergi tänavast Torni tänavani, siis asjade tõrgeteta sujumisel on tuleva aasta lõpuks lootust näha rekonstrueerituna kogu peatänavat.

“Kui tehakse kesklinn ära, siis teeme ka selle lõigu korda,” kinnitas Mäeker, lisades, et remontimata lõiku vahele jätta ei ole mõtet. Tema sõnul on kõnealuse lõigu ehitusmaksumus hinnanguliselt 400000 eurot, mis on võimalik omavalitsuse oma eelarvest finantseerida. “See on kindel plaan ja läheb töösse,” sõnas ta.

Kesklinna projekt on staadiumis, kus ta peaks saama viimased parandused, misjärel saab selle rahastamiseks esitada EAS-ile. Samal ajal hakatakse ette valmistama ka ehitushanget. Kuigi algne plaan oli alustada töödega Lossi tänaval juba sel aastal, siis nii kaugele siiski ei jõuta. Küll on kavas lammutustööd turuhoone taga, samuti läheb lammutamisele raekoja tagune rajatis ehk nn Varblase kohvik. Tegu ei ole projektirahast finantseeritava tööga, selleks on linnaeelarves ette nähtud 150000 eurot.

Pikisilmi oodatakse praegu töös oleva Pihtla tee ja Tallinna tänava ristmiku avamist. Toimetusse helistas pahane lehelugeja, kes kurtis, et ei saa aru, mis toimub.

“Kaks nädalat on olnud see teelõik sisuliselt valmis, kaks kivi on veel panna, kuid lahti teha ei saa. Meenutab juba Tallinna, kus kõik avamised ajastatakse valimiste ajal väga täpselt. Kuressaares käib selline asi pehmelt öeldes närvidele. Meile pole savisaarelikku pidulikku lindilõikamist tarvis, inimesed tahaksid lihtsalt valmis tehtud teed kasutada,” pahandas ta.

Mäekeri sõnul on rekonstrueeritaval lõigul vaja paigaldada veel liiklusmärgid ja nädala lõpuks peaks tänav autoliikluseks uuesti avatud olema.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 050 korda, sh täna 1)