Leisi lasteaed ootab põnne (20)

Eile lõpetas ehitusfirma Tesman Leisi koolimaja esimesel korrusel lasteaiarühma ruumide ehitustöö, et lapsed saaksid septembri algul sisse kolida.

JA ONGI KÕIK: Tesmani ehitusmees Leho Sepp paneb rühmaruumi laes paika viimase soojustusvilla plaadi.
MAANUS MASING

Pärsama lasteaia direktor Ene Kask ütles, et täna peaks värskelt valminud ruumides hakkama tegutsema koristusfirma, järgmisel nädala tuuakse mööbel sisse ning loodetavasti alustab Leisi rühm tegevust 4. septembril.

Rühma siseruumide remonditöödeks planeeris Leisi vald 50 000 eurot, teist samapalju on planeeritud ka mänguväljaku jaoks, mille ehitamist pole veel alustatud.

Praeguses seisuga on Pärsama lasteaia Leisi rühma nimekirjas 16 last, kellest enamik 1,5–3-aastased. “Eks see selgub septembri jooksul, palju lapsi käima jääb,” lausus Ene Kask. Tema sõnul on kõik uue rühma lapsed pärit Leisi asulast, kus elab praegu üsna palju enam-vähem ühevanuseid noori. Kuna Leisi rühma mahub maksimaalselt 20 last, siis pole väljaspool alevikku elavatel inimestel eriti võimalust oma võsukesi Leisi rühma tuua.

Lasteaia direktori hinnangul on üldiselt nii laste kui ka õpetajate vaatevinklist positiivne, et rühm komplekteeriti enam-vähem üheealisest lastest “Võib-olla on seetõttu natuke lihtsam tööd korraldada,” põhjendas ta.

Leisi rühma personali moodustab kolm inimest, üks õpetaja ja kaks õpetaja assistenti. Õpetaja leidmiseks korraldatud konkursil osales üks inimene, kes hiljem ka tööle võeti. Üks abilistest tuli Pärsama lasteaiast ning teine on hiljuti ametikoolis lastehoidjaks õppinud ja Pärsama lasteaias praktikal käinud töötaja. Kõik kolm inimest on pärit Leisi vallast.

Leisi rühma loomise avapauk tehti 2016. aasta märtsis, kui vallavolikogu istungile kogunesid Leisi aleviku lapsevanemad, kes soovisid Leisi keskkooli hoones lasteaiarühma avamist. “Meil on 19 inimest, kes sooviks panna oma lapsi lasteaeda just Leisi alevikus,” ütles tollal Leisi volikogu saali kogunenud lapsevanemate eestkõneleja Ege Paju.

Pöördumise koostajad osutasid, et valla lastele mõeldud Pärsama lasteaed jääb valla paljude piirkondade jaoks liiga kaugeks. Metskülas tegutsev lastehoid on mõeldud aga põhiliselt oma- kandi lastele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 560 korda, sh täna 1)