Admiral Cowan on leidnud arvukalt miiniankruid

Irbe väinas toimuval rahvusvahelisel miinitõrjeoperatsioonil osalev miinijahtija Admiral Cowan meeskond on avastanud 15 miiniankrut.

Lisaks on leitud mitmeid teisi veealuseid objekte, mida hakatakse kontrollima. Mereväe teatel viitab miiniankrute leidmine sellele, et Admiral Cowani kontrollitud ajaloolise miinivälja ala on millalgi juba traalitud.

Mereväe teavitusohvitser selgitas BNS-ile, et kui tänapäeval tehakse leitud lõhkekehad kahjutuks allveerobotite või miinituukrite abil, siis varem tulistati traalimise käigus veepinnale kerkinud lõhkekehi laeva pardarelvast ohutult distantsilt, kuni miinid lõhkesid või merepõhja vajusid. Teave põhja vajunud lõhkekehade täpse paiknemise kohta on valdavalt puudulik.

Irbe väinas toimuvast operatsioonist osavõtvad üksused on praeguseks leidnud viis lõhkekeha. NATO 1. alalisse miinitõrjegruppi kuuluvatest laevadest avastas Open Spirit´il esimese lõhkekeha Eesti mereväe miinijahtija Sakala. Lõhkekeha leiti sonarikontaktiga, mida aitasid tuvastada miinituukrid ja allveerobot Seafox. Tegu oli torpeedoga, mis lebas 30 meetri sügavusel merepõhjas.

Miinitõrjeoperatsiooni peamine eesmärk on muuta mereteed ohutumaks nii tsiviil- kui ka sõjalaevastikule. Operatsiooni käigus puhastatakse mereteid ajaloolistest lõhkekehadest ja parendatakse üksustevahelist koostööd. Õppus kestab 30. augustini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 501 korda, sh täna 1)