Haigla kopteriplatsi jaoks ei ole kellelgi raha (17)

Kuressaare haigla juurde kopteriplatsi rajamine, mis on juba aastaid vindunud, ei saa veel niipea lahendust, sest keegi ei taha selle eest maksta.

Hiljuti käis meediast läbi uudis, et Kihnu saar sai 90 000-eurose kopteriplatsi. See ajendas Kuressaare haigla kopteriplatsi teemat taas tõstatama selle kunagi algatanud Enn Rettaud. Tema sõnul on seda lubatud aastaid, kuid seni pole asi paigast nihkunud. Linna teenetemärgi omanik ja endine volikogu liige Rettau meenutas, et platsi lubas omal ajal juba Taavi Rõivas, kui oli alles sotsiaalminister. Rettau meenutas, et seoses kopteriangaari ehitamisega lubati Kuressaarde ka alalist kopterit. Paraku pole ka seda.

Haiglatagusele kopteriplatsile on tehtud ka detailplaneering. Haigla juhi Märt Kõlli sõnul on tegemist puhtalt linna ampluaasse kuuluva asjaga. Abilinnapea Mart Mäekeri sõnul on linn loonud kõik eeldused, et plats tuleks. Linnal endal aga raha selleks pole.

Kihnu kopteriplatsi rajamisega tegelenud terviseameti peadirektori asetäitja Üllar Kaljumäe sõnul võiks Kuressaare haigla juures ideaalis plats muidugi olla. Võiks olla kõikide haiglate juures, kuid tuleb vaadata reaalset olukorda ja võimalusi. Samas märkis ta, et Kihnu sai platsi väikesaarte programmi ja EAS-i toetusega. Viimane panustas selleks 76 500 eurot.

“Saaremaal on korralik kopteriplats koos lennuväljaga olemas, lisaks on saarel haigla,” nentis Kaljumäe ja lisas, et kui haigla soovib kopteriplatsi haigla territooriumile ja kõik ettevalmistused kopteriplatsi rajamiseks on tehtud, siis julgustab ta kohalikku omavalitsust samuti EAS-ile vastavat taotlust esitama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 764 korda, sh täna 1)