Saaremaa spordikool kimpus küttekuludega (1)

Saaremaa spordikool taotleb Kuressaare linna lisaeelarvest oma küttekulude katteks 17 000 eurot, kuna pärast 2015. aastal spordihoone väikesesse saali uue ventilatsioonisüsteemi ehitamist on küttearved tõusnud üle 60 protsendi.

MATI MÄETALU: “Äkki veab ventilatsioonisüsteem sooja majast välja, sest mingil juhul ei ole me kütmisega priisanud?”
Maanus Masing

“Vaatame koos Kuressaare Soojuse meestega võimalikud probleemsed asjad üle, et põhjuseni jõuda,” ütles spordikooli direktor Mati Mäetalu, lisades, et tähelepanu pööratakse mitmele kohale. “Meil on kõik automaatika peal ja igatahes on märksõna ventilatsioon. Kui see 2016. aasta jaanuaris küttesüsteemiga ühendati, tõusid kohe ka küttekulud.”

Mäetalu lisas, et ventilatsiooni kõrval on võimalikud ka muud põhjused. “Maja on kolmteist aastat vana ja ka suure saali lae soojapidavus on küsitav, sest see on pidevalt läbi tilkunud,” lausus ta.

“Viimasel ajal on ka maja kasutamine spordirahva poolt oluliselt tõusnud ja sooja vee tarbimine suurenenud. Juulis vahetasime soojamõõdiku ära ja vaatame, mida see meile augusti kohta näitab. Samas ei saa välistada, et viga on ka soojussõlmes ja loodetavasti saame võimalikult kiiresti selle põhjuse teada.”

Samas on ilmastikutabelid näidanud, et spordihoone kasutamise tippajal on olnud ka külmi kuid. “Äkki veab ventilatsioonisüsteem sooja majast välja, sest mingil juhul ei ole me kütmisega priisanud,” rääkis Mati Mäetalu. “Pigem on olnud vastupidi, et treenerid on saalide jaheduse üle kurtnud ja siis oleme sooja ka pisut juurde keeranud. Oleme püüdnud hoida rahuldavat temperatuuri.”

Kaks kuud kestnud remondi käigus sai spordihoone väike saal lisaks uuele ja paremale ventilatsioonisüsteemile uue värvi- ja lakikorra ning uuendati ka valgustus. Remont läks maksma 128 000 eurot.


Lisaeelarvega jagati 225 187 eurot

Linnavolikogu kinnitas neljapäeval tänavuse teise lisaeelarve, mille tuludest üle poole ehk 127 000 eurot annab tulumaksu ülelaekumine.
Tulumaksu kõrval on kavandatust suuremad olnud ka mitme hallatava asutuse omatulud.

Lisaeelarve kuludest läheb 94 000 eurot investeeringute suurenenud kulude katteks, kuna peaaegu kõik linna ehitus- ja remondihanked on kallinenud. Kavandatust odavamaks osutus üksnes Kuressaare Kultuurivara valgustuse, heli- ja videotehnika soetamine. Tallinna tänava purskkaevu ehitamine lükati aga tulevasse aastasse.

Linnavalitsuse põhitegevuse kulude suurendamiseks suunati 136 470 eurot. Muu hulgas eraldati Saaremaa võrkpalliklubile Saaremaa spordikooli ruumide kasutamiseks 15 000 eurot, Saaremaa ooperipäevade lennutranspordi ja turunduse toetuseks 10 000 eurot ja Kuressaare merepäevade korraldamiseks täiendavalt 8000 eurot.

Saaremaa ühisgümnaasium saab õpilaskodu tööjõukuludeks 7177 eurot ja majandamiskuludeks 3908 eurot, kuna vastupidiselt aasta alguse kavadele jätkab õpilaskodu tööd ka algaval õppeaastal.

Mehis Tulk

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 327 korda, sh täna 1)