Karola Soele golfis Eesti pronks (1)

White Beach Golfil selgusid parimad Eesti golfimängijad löögimängus. Naiste arvestuses võitis pronksmedali treener Mari Rauna õpilane Karola Soe.

Kolm võistluspäeva olid väga pingelised ja medalistide mõõduvõtt kestis kuni viimaste minutiteni. Olulist rolli mängisid ka muutlikud ilmastikutingimused. Kokku osales võistlusel 117 golfarit.

Naisteklassis hoidsid kuni viimaste hetkedeni põnevust Annika Meos ja Liis Kuuli. Kokkuvõttes saavutas Meos esimese koha tulemusega +15 (83, 75, 73). Vaid ühe löögi rohkem teinud Kuuli jäi teiseks, tulemuseks +16 (73, 86, 73). Karola Soe saavutas tulemusega +24 (85, 76, 79) kolmanda koha.

“Eesti meistrivõistlused löögimängus oli minu hooaja kõige tähtsam võistlus,” tunnistas Karola Soe. “Kuna Eestis on naiste golf konkurentsitihe, siis olen ma väga rahul, et kolmanda koha sain, ning nüüd, pärast võistlusi on teada, mida peab rohkem harjutama ja arendama. Finaalpäeval mängides sain aru, kui palju peab veel tööd tegema, et kõrgemale tõusta.”

Karola Soe pole kolmepäevastel võistlustel veel kunagi kahte mänguringi alla 80 mänginud. “Sellel võistlusel ma suutsin seda teha ja nägin, et mind ei sega ka vihm ega tuul,” lausus ta. “Kindlasti ei olnud see maksimum. Alati saab paremini ja kuna ma olen nii noor, on mul ruumi veel areneda, harjutada ning edasi treenida paremate tulemuste poole.”

Karola Soe hinnangul on treener Mari Rauna (Suursalu) roll tema arengus väga suur ja koos on tehtud tööd kokku kaks aastat. “Meil on väga hea tiimitöö,” tõdes neiu. “Kuna Mari on käinud sama rada, mida mina praegu, ning ta on võistelnud suurtel võistlustel väljaspool Eestit, siis ta saab mind juhtida, aidata, ette valmistada erinevateks võimalikeks probleemideks ja treenida mind veel paremaks.”

Mari Rauna koostab kogu Karola Soe treeningprogrammi, kaasa arvatud füüsilise ja muu golfi-välise osa. “Tänu Marile olen ma praegu seal, kus ma olen,” leidis Soe. “Kõikide saavutuste nimel oleme me koos vaeva näinud. Võistlustel ma kirjutan Marile alati, ütlen talle, mida tundsin, kuidas läks jne. Olenemata sellest, mis probleem mul on, suudab ta alati aidata ja mind endasse uskuma panna.

Meie koostöö ja ühist pingutust iseloomustab kõige paremini see, et Mari leidis aega ka viis päeva enne lapse sündi mind treeningul aidata. Ma olen väga õnnelik, et lõpuks tuli meile Saaremaale profitreener, kes jääb ka siia elama. Loodan, et meie koostöö saab olema pikaajaline ja me suudame koos võetud eesmärgid saavutada.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 392 korda, sh täna 1)