Liisi Vaht saab MM-ile

Detsembris Ameerika Ühendriikides Anaheimis toimuvatel Brasiilia jiu-jitsu maailmameistrivõistlustel kuldset medalit jahtiv Liisi Vaht sai eelmisel nädalal algatatud toetuskampaaniaga ühisrahastusplatvormis Hooandja vajaliku summa kokku viie päevaga.

“Väga hea uudis,” tunnistas klubis 3D Treening harjutav Orissaarest pärit 26-aastane Liisi Vaht, kes poleks mingil juhul oodanud, et nii kiiresti võistlustel osalemiseks vajalikud 2500 eurot kokku saab.

Liisi Vaht on viimase kuue aasta jooksul võitnud kõik, mis võita annab, muu hulgas tuli ta aprilli algul Euroopa meistriks. Nüüd tahab Liisi teha seda, millega pole seni hakkama saanud tema alal ükski eestlane, ja see on medal maailmameistrivõistlustelt.

Äsja Soomes toimunud võistlustel alistas sulgkaalus lilla vöö arvestuses võistlev Liisi Vaht maailmameistri-võistlustel hõbemedali saanud naise ja sai sellega veelgi enesekindlust juurde. “Mul on maailmameistrivõistlustel päris head võimalused,” märkis Vaht enesekindlalt. “Olen ka varem väga tugevate vastastega võidelnud ja neid võitnud ning seepärast olen kindel, et võin ka Anaheimis kõige kõrgemate kohtade nimel võistelda.”