Saarlased osalevad harrastusteatrite mõttekojas

Orissaare, Tornimäe ja Salme harrastusteatrite eestvedajad osalevad laupäeval Tallinnas Salme kultuurikeskuses toimuval üle-eestilises mõttekojas “Kuhu lähed, harrastusteater?”.

Eesti harrastusteatrite liidu ja Salme teatri koostöös toimuvale üritusele on teatriharrastuse-teemalisi mõtteid ja tulevikuvisioone vahetama kutsutud kolleegid kõikjalt Eestist, et arutleda teemadel “Harrastusteater kui repertuaariteater”, “Harrastusteater kui eluviis – miks me seda teeme?” ja “Harrastusteater aastal 2050”.

“Harrastusteater kui rahvakultuurivorm on oluline alus nii selleks, et ühel rahvusriigil oleksid tervemad ja seega ka tootlikumad kodanikud, kui ka kutselise kultuuri olemasoluks. Seda näitab meie teatrist väljakasvanud näitlejaskonna väärikas nimekiri,” sõnas mõttekoja üks korraldajaid, Salme teatri peanäitejuht Kristjan Arunurm.

Ta lisas, et erinevatel elualadel tegutsevad tublid inimesed ei pea teatritööd tingimata oma põhitegevusvaldkonnaks valima, kuid teevad seda teinekord rohkem hingega kui mõned palgalised oma lavatööd, mis tahes-tahtmata muutub vahel rutiiniks.

Mõttekojas osaleva Salme vallateatri eestvedaja Maire Sillavee sõnul on see üle pika aja esimene kord, kus harrastusteatrid selliseks aruteluks kokku saavad. Eelmine jäi tema mäletamist mööda kaugesse nõukaaega. Seetõttu läheb ta kohtumisele suure huviga ja lootuses saada värskeid mõtteid.

“On erinevaid arusaamu, trupid lähenevad teatritegemisele erinevalt ja ka festivalidel on väga erinevaid žüriisid olnud,” tõdes ta. “Mõni ütleb, et taielge oma rõõmuks ja tehke just seda, mida hing ihkab. Teised aga hakkavad harrastusteatreid võrdlema professionaalsetega, mis paneb lati palju kõrgemale. Tuleks need asjad ehk natuke läbi rääkida.”

Mõttekoda on üks osa samal ajal tähistatava Eesti vanima harrastusteatri, Salme kultuurikeskuses tegutseva Salme teatri (omaaegse Tombi-nimelise rahvateatri) 70. sünnipäevast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 73 korda, sh täna 1)