Hoolekogud suhtuvad riigikooli skeptiliselt (3)

Saaremaa ühisgümnaasiumi ja Kuressaare gümnaasiumi hoolekogude seisukohad riigigümnaasiumi rajamise kohta tõid välja lapsevanemate hirmud ja kartused haridusvõimaluste arengute osas.

Kui Kuressaare gümnaasiumis oli seitsmest kohal olnud hoolekogu liikmest riigigümnaasiumi rajamise vastu kuus ja üks hääletas poolt, siis Saaremaa ühisgümnaasiumis oli 12 inimest vastu ja 12 poolt ning kaks erapooletud. KG õpetajate hulgas läbiviidud kiirküsitlusel oli poolt 20 ja ei pooldanud 16.

Kuressaare linna haridusnõunik Õilme Salumäe ütles, et need tulemused kajastavad normaalse inimese tavapärast mõtlemist, uuenduste suhtes ollakse tavaliselt ettevaatlikud. “Ega see mind ei üllatanud,” tunnistas ta, lisades, et sellisel kujul eelnõu kohta arvamuse küsimine oli esmakordne, kuigi teemat on juba aastaid arutatud.

Õilme Salumäe sõnul ei soovi inimesed muudatusi ja tahavad samamoodi jätkata, nagu seni on olnud. “Ühest küljest kardetakse, et riigigümnaasiumisse vastuvõtu lävend saab olema nii kõrge, et sinna ei saa sisse kõik, kes soovivad. Teiselt poolt kardetakse jälle, et võetakse vastu niipalju, et õppimise tase langeb,” tõi ta välja kartused. “Peame rohkem rääkima, teiste kogemustele avatud pilguga otsa vaatama. 1978. aastal, kui Kuressaares alustas teine keskkool, toimus koolivõrgus palju rohkem muudatusi ja sealt sai alguse ka KG vaim. See, et me midagi muudame, ei tähenda seda, et meil on täna kõik väga halvasti. Tegelikult on meil võimalik edasi minna ja asju veelgi paremini teha.”

Salumäe ütles, et riigigümnaasiumi rajamisel peab lähtuma sellest, milline on riigi terviklik hariduspoliitiline nägemus, ja peab ka arvestama, et ega Saaremaa ole suurem kui Eesti. Kui riik näeb ette, et maakondades on gümnaasiumid teatud suurusega, pole ka Kuressaarel sellest pääsu.

“Väga tähtis on koostöö tegemine inimeste vahel,” lausus Õilme Salumäe. “Võtmeküsimuseks saab, kes hakkab seda gümnaasiumi üles ehitama ja millise häälestuse kool uue juhtkonna toel võtab.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 532 korda, sh täna 1)