Viie aasta kohta 11 pedofiili (17)

Saare maakonnas on vähem kui viie aasta jooksul pedofiiliakahtlustus esitatud 11 mehele.

“Alates 2013. aastast on Saare maakonnas esitatud alaealiste vastu suunatud seksuaalkuritegude toimepanemises kahtlustused 11 isikule,” nentis politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo pressiesindaja Andra Jundas. Ta lisas, et ohvrite kaitseks ta juhtumite sisu avaldada paraku ei saa.

“Seal on ette tulnud kõikvõimalikke asju,” ütles Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar. “Kurjategijate kohta saab öelda vaid üht – nad on haiged inimesed.”

Antsaar lisas, et mida rohkem inimeste teadlikkus kasvab, seda rohkem lastepilastamisjuhtumeid päevavalgele tuleb. “Paraku tulevad paljud asjad välja palju aastaid hiljem, kui ei saa enam midagi parata,” tõdes Antsaar.

“Oluline on aga juhtunust rääkida,” rõhutas Jundas. “Avalikustamine võib olla hirmutav, kuid see on esimene samm, et seksuaalkuritegude ohvrid saaksid paraneda.”

Tema sõnul on abi võimalik leida mitmest organisatsioonist – näiteks helistada lasteabitelefonil 116 111 või hädaabinumbril 112.

Suuremad avalikuks tulnud pedofiiliajuhtumid Saare maakonnas jäävad aastate taha. 2011. aasta märtsis kirjutas Saarte Hääl, et kohus jättis lapsi pilastanud pedofiili Avo vabadusse.

Toona 44-aastane mees tunnistati Kuressaare kohtumajas süüdi sugulise kire vägivaldses rahuldamises noorema kui 18-aastase suhtes ning talle mõisteti karistuseks nelja aasta pikkune vangistus tingimisi kolmeaastase katseajaga.

Ehkki mees sai lapsepilastamise eest karistada juba teist korda, otsustas Kuressaare kohus siiski piirduda tingimisi vangistusega.

2006. aasta oktoobris tabati Ukrainas Odessas Eesti kodanik Valdek, aasta varem Saaremaal süüdi mõistetud pedofiil, kes oli korduvalt vägistanud kaht alaealist tüdrukut.

Saare maakohus määras mehele 6,5 aasta pikkuse vanglakaristuse, kuid kohtuotsuse edasikaebamise tõttu teda kohe kinnipidamisasutusse ei saadetud. Üks mehe ohvritest oli kaheksa- ja teine 11-aastane.

Mullu justiitsministeeriumi ja Tartu ülikooli koostöös valminud “Laste ja noorte seksuaalse väärkohtlemise leviku uuringus” tõdetakse, et ligi kolmandik 16–18-aastastest noortest on kogenud oma elu jooksul vähemalt ühte seksuaalse väärkohtlemisena käsitletud tegu. Lapseealise seksuaalse ahistamise ajal on ohver olnud peamiselt 12−13-aastane.

Toimepanija oli reeglina täiskasvanud võõras mees, harvem tuttav või peresõber. Seksuaalne ahistamine toimus enamasti ahistaja või ohvri kodus või tänaval, kus ahistaja hoidis last kinni või kasutas täiskasvanu autoriteeti ja võimupositsiooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 557 korda, sh täna 1)