JUHTKIRI: Suure Lombi taha

Baltic Workboatsi jala mahasaamine Ameerikas on pea nähtamatu kukesamm Ühendriikide majanduse jaoks, kuid tulevikku vaatava Nasva laevatehase jaoks suisa hüpe. Tehase omanik Margus Vanaselja usub, et BWB disainitud ja toodetud alustele peaks Suure Lombi taga kindlasti turgu jaguma. Ja kui seal on suudetud kanda kinnitada, siis on Kanada ja Ladina-Ameerika turud juba kiviga visata.

Meie laevade plussiks on kõik see, mida ameeriklased, kes on läbi aegade armastanud suuri ja vägevaid asju ning laia joont, alles viimastel kümnenditel aina rohkem hindama on hakanud – madalat kütusekulu, väiksemat vibratsiooni- ja mürataset.

Kuigi BWB tütarettevõtte põhitegevuseks Ameerikas saab vähemalt esialgu olema töölaevade müük ja hooldus, on firma kaugem eesmärk siiski laevade komplekteerimine ja lõppviimistlus. Seega ei ole ainult nii, et kõik uus ja innovaatiline tuleb Ameerikast.

Asjad liiguvad aina enam ka teistpidi ja maailma ühel suurimal turul ei ole ka Eesti ettevõtetel põhjust end vähem tõsiste tegijatena tunda kui mistahes muu riigi firmad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 155 korda, sh täna 1)