Sügiskoslepi võit saarlastele

Nädalavahetusel mandrimeestega taas haugipüügis jõudu katsunud saarlased olid sel korral õnnelikuma käega ja jätsid järjekorras juba 21. Koslepi nime kandva püügivõistluse võidu kodukamarale.

PÜÜGIRÕÕM: Seekordsel Koslepil enim hauge, 25, välja sikutanud saarlane Meelis Juhkam pidi kokkuvõttes leppima siiski teise kohaga.
ERAKOGU


Võistluse üks korraldajaid Aivar Sõrm nentis, et tänavusügisene jõukatsumine peeti kaunis eripärastes ilmastikutingimustes. Esmalt pööras eelnenud torm sassi nii mere kui ka kalade paiknemise, lisaks näitas sügis võistluspäeval täies ilus oma erinevaid palgeid.

”Kala püüti ümber Saare- ja Muhumaa ning tundub, et me oleme tõesti suur mereriik. Kui ühes otsas jauras äike koos ägedate vihmahoogude ja pagidega, siis teises otsas sai nautida päikeselõõska suhtelises tuulevaikuses,” rääkis Sõrm. Sedakorda siirdus merele 19 paati 45 osalejaga. Tavapäraselt kipub olema ikka nii, et suuri saake saadakse päev varem või päev hiljem, aga mitte võistluspäeval. Sedakorda oli vetevana osalejate vastu siiski armulisem, hinnanguliselt käis püügipäeval paatidest läbi ca 900 haugi.

Kuna ürituse reglement tunnistab vaid hauge kaaluga kilo ja rohkem, siis lõpp-protokollis fikseeriti tulemina 308 kala kogukaaluga 545 kilo. Kaldale toodi neist kulinaarsetel eesmärkidel kümnendik, ülejäänud jätkavad meres oma toimetamist edasi.

Edetabeli koostamisel antakse punkt iga vähemalt kilo kaaluva haugi eest ja punkt iga sellise kala eluskaalu kilo eest. Selle rehkenduse põhjal tuli individuaalarvestuses esimeseks saarlane Eero Laak 20 püütud haugiga, järgnes teine saarlane Meelis Juhkam 25 isendiga ning esikolmiku lõpetas mandrimees Martin Meier 19 kalaga. Seekordne Koslepi suurim, pea kuuekilone haug, õnnestus tabada kohalikul mehel, õnnelikuks püüdjaks Aivar Jalg.

Aavikunurga puhketalus püügipäeva järel kokkuvõtteid tehes selgus, et sedakorda jäid tulemusega 56 : 44 peale saarlased, kelle ”lasketihedus” oli pire tihedam ja ühtlasem. Ürituse üldskoor pärast 21. mõõduvõttu on seega 13,5 : 7,5 kohalike kasuks.

Sõrm tõdes, et meeskondlikus arvestuses on mõõduvõtt olnud viimastel aastatel ääretult tasavägine ja annab tunnistust sellest, et kui hobiga ikka ihu ja hingega tegeletakse, tasakaalustuvad ka tulemused sõltumata elukohast ja nahavärvist.

Sõrm lisas, et seekordse võistluse ajal trehvasid püüdjad meres väga palju haugi ”kesikute” põlvkonda ehk kaaluvahemikku 0,8… 1 kilo mahtuvat kala. ”Üldiste reeglite mõistes on see juba püügikõlbulik, kuid meie endi võistlusraamistikku ei mahu. Ehk siis rõõm on tõdeda, et vaatamata kehvadele kudekevadetele on haugi järelkasv meres jõuline ja rohkearvuline,” selgitas ta.

Saarlased ja mandrimehed panevad haugipüügil rinnad kokku taas tuleval kevadel. ”Seda eeskätt kalapüügi kui protsessi nautimiseks, väikese vastastikuse tõestamise varjundiga,” täpsustas Aivar Sõrm.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 337 korda, sh täna 1)