Soodustuskelmuse süüdistus jõudis kohtusse

Eile algas Kuressaare kohtumajas soodustuskelmuse katsele kaasaaitamises süüdistatava Sven Pertensi protsess, mis on jaotatud mitme päeva peale.

Lääne ringkonnaprokuratuur esitas pikalt ehitusfirmat Lemminkäinen Eesti juhtinud ja praegu teedeehitusfirmat TREV-2 juhtivale Sven Pertensile süüdistuse soodustuskelmuse katsetele kaasa­aitamises, kuid Pertens ise on kõiki talle esitatud süüdistusi eitanud.

Postimees kirjutab, et Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistab 52-aastast Sven Pertensit soodustuskelmuse katsetele kaasaaitamises. Süüdistuste järgi esitas Pertens ettevõtte juhatuse liikmena teadlikult valedokumente ja aitas seeläbi teise ettevõtte esindajal saada sihtasutuselt Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) pettuse teel toetust.

Pertens kiitis süüdistuste kohaselt heaks teisele ettevõttele valede andmetega hinnapakkumise, tehtud tööde akti ja arve esitamise ning sõlmis teadlikult pettusele kaasaaitamiseks mõeldud ebaõige sisuga töövõtulepingu. Prokuratuuri hinnangul aitas ta sellega luua KIK-ile ettekujutuse, justkui oleks tema esindatud ettevõte lammutanud ja utiliseerinud Kuressaares betoonehitise ning saanud selle eest teiselt ettevõttelt tasu. Teise ettevõtte esindaja taotles valesid andmeid sisaldavate dokumentide abil betoon­ehitise lammutamiseks KIK-ilt toetust, näidates tööde tegijana Pertensi esindatud firmat. Tööde maksumuseks märgiti 89 000 eurot.

KIK otsustas valeandmete põhjal esitatud taotluse rahuldada ja maksta toetust 26 000 euro suuruses summas. Kohapeale asja kontrollima minnes avastas KIK prokuratuuri sõnul, et tööd tegi tegelikult taotluse esitanud ettevõte ise, ja jättis toetussumma välja maksmata.

“Ma tean, et ma ei ole pätti teinud ega üritanud teha, kuid see süüdistus püüab mulle omistada tegevust, mida ma tegelikult teinud ei ole,” ütles Pertens ERR-ile. Ülejäänud asjaosalised nõustusid oportuniteediga ehk nende suhtes lõpetati kriminaalmenetlus otstarbekuse tõttu, kuid Pertens sellega ei nõustunud. Tema sõnul pakuti oportuniteeti ka talle, kuid oma süüd eitades ta seda vastu ei võtnud.

Sven Pertens kinnitas, et tal ei ole kavas end riigifirmade nõukogude nimetamiskomisjonist ja haigekassa nõukogust taandada. “Juhul kui riiklikul tasandil peaks selline ettepanek tehtama, siis muidugi ma vägisi kummastki kohast kinni ei hoia,” sõnas Pertens, lisades, et eks see ole üks ebapragmaatiline otsus, mis toob raha-, aja- ja närvikulu, kuid sisemine õiglustunne tal teisiti talitada ei lubanud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 92 korda, sh täna 1)