PILTUUDIS: Mihklipäevalaat Ida-Niidu lasteaias

28. septembril toimus lasteaia hoovil mihklipäevalaat. Kolmandat korda toimunud ürituse juhatasid rahvaliku muusikaga sisse Leane Vapper-Dhoore torupillil ja Hartwin Dhoore akordionil.

FOTO: Ida-Niidu lasteaed

Seejärel kuulutas muusikaõpetaja Piret Tomson laada avatuks ja kogu hoov sai korraga siginat-saginat täis. Laadal pakutavate kaupade valik oli rikkalik: erinevaid sorte küpsetisi, suupisteid, puuvilju, aedvilju. Kõigil ostjatel olid taskud täis sooje kallistusi ja paisid või kergeid kükke: nii sai laadakaup lunastatud ja rõõmsa meele pealekauba.

Agaramad kauplejad hoolitsesid selle eest, et ka tagasihoidlikumad laadalised ostmisest osa saaksid, astusid ligi, palusid teha kas kükke või kallistusi ning järgmisel hetkel oligi kaup uue omaniku leidnud.

Mälestuseks laadapäevast oli kõigil osalejatel võimalus teha pilti värvikireva ja lustaka fotoseina taustal. Oli südantsoojendav hetk, kui üks laps tuli oma õpetaja juurde ja ütles: “Mul on veel kaks pirukat, ma töin need sulle! Need maksavad 50 eurot, aga sellest pole midagi, kui sul praegu raha pole, tee 10 kükki ja saadki pirukad endale.”

Suur tänu kõigile, kes oma kohalolekuga kas müüjate või ostjatena laadapäeva rikastasid. Kohtumiseni järgmisel aastal!

Ida-Niidu lasteaia pere

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)