ÜLESKUTSE: Verekeskus kutsub moodustama verekondi (3)

Regionaalhaigla verekeskus käivitab oktoobrist verekonna projekti, kutsudes inimesi, kelle üheks ühiseks eesmärgiks on verd loovutades abivajajaid aidata, moodustama oma verekonda, sest koos aitame rohkem.

Verekond on grupp ehk seltsing veredoonoreid, kes loovutavad verd koos, tehes sellest ühise ettevõtmise ja heateo. Oma verekonda võib leida liikmeid pere ja sõprade seast, töölt, koolist, huviringist, sporditrennist, laulukoorist ja mujalt. Verekonna liikmete arv ei ole piiratud.

Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Riin Kullaste sõnul annab verekonnana tegutsemine lisaks hea võimaluse toetada neid, kes üksinda tulla ei tihka. Verekeskus pooldab igati, et lisaks sõpruskondadele ja peredele moodustavad verekonna ühe asutuse töötajad, sest on ju see ettevõttele positiivne reklaam ja näitab ettevõtte sotsiaalset vastutustundlikkust. Samuti võib verekondi olla mitu ja asutusesiseselt võib siis tekkida väike võistlusmoment.

Kui mõte ühiselt verd loovutada sind kõnetab, siis tegutse järgmiselt:
– Leia oma verekonda liikmeid pere ja sõprade seast, töölt, koolist, huviringist jm.
– Pange oma verekonnale nimi.
– Registreerige oma verekond verekeskuses kas täites registreerimisvormi, kirjutades verekeskus@regionaalhaigla.ee või helistades 61 73 002.
– Esindage oma verekonda entusiastlikult, käies regulaarselt verd loovutamas ja jagades seda sotsiaalmeedias #verekond.
– Kord aastas teeb verekeskus kokkuvõtted ja autasustab usinamaid verekondi.

Täpsem info verekeskuse kodulehel www.verekeskus.ee/verekond/.

Regionaalhaigla verekeskus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 318 korda, sh täna 1)