KÜLA LOOD: Pihtla rahvas teeb vallalehe asemele veebilehe (1)

Olukorras, kus valdade liitmisega kaasneb vallalehtede sulgemine, loodab Pihtla kandi rahvas täita infotühimiku kogukonna veebilehe loomisega.

Pihtla-Püha-Sutu piirkonna kogukonnaelu arendamiseks loodud MTÜ Pihtla Lapsed taotleb kohaliku omaalgatuse programmist toetust veebilehe loomiseks, et säilitada piirkonna ühtekuuluvustunnet ja jagada infot.

Haldusreformi tagajärjel kaob Pihtla valla koduleht, mis seni on sisaldanud olulist infot paikkonna vaatamisväärsuste ja kohaliku ettevõtluse kohta. Samuti lakkab ilmumast Pihtla valla ajaleht Kraater. “Leiame, et tekkiva tühimiku peavad täitma elujõulised kogukonnad edaspidi ise,” märgitakse toetusetaotluses.

Järgmiseks kevadeks plaanitav koduleht tutvustab Pihtla-Püha-Sutu piirkonda üldiselt (ajalugu, üldandmed, asukoht, teedevõrk), samuti toob ära info meelelahutus-, spordi- ja kultuuriürituste kohta. Ka majutus- ja ettevõtlusinfo saavad kodulehel kajastatud. Kodulehe üheks osaks saab operatiivne sündmuste kalender, et tagada kodulehele aktiivne kasutajaskond ja kaasajastatud infovoog.

Paikkonna koduleht on illustreeritud professionaalsete fotodega maalt ja õhust, sisaldab ajakohastatud kohaliku tähtsusega teavet nii kogukonna liikmele kui ka külalisele.

Kodulehe projekti aktiivne meeskond koosneb kuni kümnest inimesest, iga kuue kuu tagant vahetub kodulehe administraator, kes paneb lehele üles jooksvat infot ja kes on valitud kogukonna liikmete hulgast. Kodulehe majutamise teenuse eest tasub MTÜ Pihtla Lapsed liikmemaksudest ja annetustest saadavate vahendite arvelt.

Kodulehe asutajad märgivad, et Pihtla-Püha-Sutu piirkond on rahvarohke ja aktiivne paikkond oma identiteediga, mille on kujundanud Püha kihelkonna keskus – Püha kirik, Pihtla lasteaed-algkool, töötav külakauplus ja vabatahtlik päästekomando. Piirkonnas elab arvukalt lastega peresid, kes tegutsevad aktiivselt kogukonna hüvanguks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 401 korda, sh täna 1)