Diabeetikust lapse ema otsib suhkruhaigete laste peredega kontakti

Diabeetikust poja ema Kaja Voojärv otsib kontakti suhkruhaigete laste peredega ja kavatseb luua diabeeti põdevate laste vanemate tugigrupi.

13-aastase suhkruhaige poja ema Kaja Voojärve sõnul soovib ta I tüübi diabeeti põdevate laste peredega kontakti saada kahel põhjusel. Esimene neist on see, et Kärlal elava Voojärvega võttis ühendust kohaliku põhikooli direktor, Kuressaare Lions-klubi president Jaan Lember, et naine aitaks koguda infot, kui palju on Saaremaal diabeeti põdevaid lapsi.

“Meie klubil on idee taotleda LCIF-ilt (Lions Clubs International Foundation on mitmesugustele projektidele toetusi jagav fond – toim) raha, et toetada diabeedihaigeid lapsi Saare maakonnas,” selgitas Jaan Lember Saarte Häälele. “Et raha taotlemiseks projekt kirjutada, on aga kõigepealt vaja teavet koguda.”

Mõte luua diabeetikutest laste vanemate tugigrupp, kus jagada rõõme ja muresid, saada toetust ning jõudu, on Kaja Voojärve sõnul juba paari aasta vanune.

“Kui mu sõbranna laps haigestus, pöördus ta nõu saamiseks minu poole,” lausus Voojärv.

“Mul endal aga, kui mu oma laps üle kümne aasta tagasi haigeks jäi, polnud kelleltki nõu ja abi saada. Arstilt saad küsida küll, ent tema juures käid ainult vastuvõtul. Hakkama tuleb aga saada 24/7.”

Et maakonnas elavate diabeetikutest laste vanematega kontakti saada, postitas Voojärv teisipäeval vastava üleskutse Facebooki. Voojärve sõnul on tal hea meel, et postitust usinalt jagatakse – eile lõunaks oli temaga ühendust võtnud juba paarkümmend peret.

Kaja Voojärvega saab kontakti meiliaadressil kajavoo@gmail.com.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 389 korda, sh täna 1)