JUHTKIRI: Rallile!

Kuigi tänavune oktoober on kõle ja niiske, ei heiduta see tõelisi rallisõpru. Ikka tullakse traditsioonilisest sügisesest tähtsündmusest – Saaremaa rallist – osa saama. Täna see tõepoolest algabki, 50. Saaremaa ralli. Mille lisaks ilusale ümmargusele järjekorranumbrile teeb märkimisväärseks näiteks seegi, et viimane kiiruskatse sõidetakse üle 15 aasta taas Sõrve poolsaare kõige tagumises otsas.

Rallisõpru ja kohalikke ettevõtjaid paneb aga muretsema see, et senine korraldustiim on otsustanud ameti maha panna. Kust võtta need, kes vankrit edasi veaksid? Tõsi, lootuskiir siiski on, et seekordne, juubeliralli ei jää viimaseks: täna kohtuvad Eesti autospordi liidu president Ari Vatanen ja teised juhatuse liikmed Kuressaare linnapea Madis Kallasega, et arutada Saaremaa ralli jätkamise võimalusi.

Tähtis on, et uus omavalitsus peaks Saaremaa ralli jätkumist piisavalt oluliseks, sest sel, kes võtab nii suure ürituse korraldamise enda kanda, on raske abi ja toeta hakkama saada. Iseenesest ei toimu midagi, saati siis nii suur ettevõtmine nagu Saaremaa ralli.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 209 korda, sh täna 1)