REIS 39020, mis lõppes stardiraja kõrval (2)

Kümme reisijat ja kaks pilooti, kes tolleaegse Kingissepa lennuväljalt Ruhnu startinud, kuid rajaveerde prantsatanud lennukis vaid ehmatuse ja kergete vigastustega pääsesid võivad 9. novembrit 1987 pidada oma teiseks sünnipäevaks.

Mahaprantsatanud lennuk sai tõsiselt vigastada.
Foto uurimistoimikust


Hommikul alanud lennureisi Pärnu–Ruhnu–Kingissepa–Ruhnu–Pärnu esimene pool kuni Kingissepani kulges viperusteta. Meteoroloogiateenistuse andmete järgi oli Pärnu pool ilm ilus, nähtavus kuni neli kilomeetrit. Kingissepas oli pärastlõunal olukord aga teine – lennuvälja kohal 600 meetri kõrgusel pilved, lumesadu, nähtavus 2000 meetrit, õhutemperatuur nulli ligidal.

Ruhnu reisiks lastitud ja kümme reisijat pealevõtnud lennuk An 2 tõusis kell 15.43 stardirajalt õhku, saavutas loetud sekundite jooksul kõrguse 15–20 meetrit, kuid vajus siis ootamatult vasakule kreeni ja prantsatas lennujaamahoone ligiduses hoovõturaja äärde murule. Õhulaev sai rängalt kannatada, kuid kaks meeskonnaliiget ja reisijad pääsesid enamikus ehmatusega. Vaid kaks reisijat said kergemaid vigastusi ja vajasid meedikute abi.

Mootor jukerdas

Üks kannatanutest, K. Randmaa, kirjeldas hiljem antud seletuses oma läbielamisi: “Kella 15.30 paiku hakkasime lennukile minema. Graafiku järgi oleks see pidanud toimuma varem, kuid ilmastiku tõttu lend viibis. Sadas lund. Enne lennukisse minekut nägin, kuidas teine piloot lennukit lumest puhastas, kuid lennukisse minnes oli lumesadu lakanud. Mina läksin reisijatest peale viimasena…

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 058 korda, sh täna 1)