Algab uut laadi kiprite koolitus

TTÜ Eesti mereakadeemia täiendusõppe keskus pakub oma Kuressaare keskuses esimest korda väiksema kui 200 GT kogumahutavusega laeva kipri koolitust, kus osavõtjad omandavad praktilised ja teoreetilised oskused laeva juhtimiseks. Ainus eeldus, mis koolitusel osalemiseks vaja, on väikelaevajuhi tunnistus.

Koolituse lõpetamisel väljastatakse tunnistus, mille alusel on võimalik taotleda veeteede ametist väiksema kui 200 GT kogumahutavusega laeva vahitüürimehe või kipri tunnistust.

Et koolitus suurendab võimalust leida tööd kommertslaevadel – nt kala- ja huvilaevadel – ja loob paremad eeldused töötamiseks väiksematel laevadel, on kõikidel töötukassa kliendikaardi omanikel võimalik taotleda koolituse eest tasumist töötukassalt.

“200-se kogumahutavusega laeva kipri koolitus toimub Kuressaares esimest korda, kuid kindlasti ei jää see viimaseks, kui huvi jätkub,” sõnas täiendusõppe keskuse juhataja Rasmus Hir­tentreu.

“Eesmärk on koolitused soovijatele võimalikult lähedale tuua ning mereakadeemia Kuressaare keskus loob selleks suurepärased tingimused. Ei pea tingimata Tallinna sõitma, et kursust läbida.” Samas kaks korda tuleb kursuse jooksul ikkagi Tallinnas läbida simulaator­treening.

Koolitus algab tuleva aasta alguses ning toimub neljapäeviti ja reedeti õhtusel ajal ja laupäeviti kokku 12 nädalat mereakadeemia Kuressaare keskuses.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 597 korda, sh täna 1)