LÜHIDALT SPORDIST

Kuressaare naiskond tõusis tabeliliidriks

Aasta esimeses naiste võrkpalli esiliiga mängus alistas Kuressaare võõrsil Ülenurme VK 3 : 1 ja tõusis ka uueks turniiritabeli liidriks.

Kohtumist alustas kindlamalt Ülenurme, kes sai 25 : 18 geimivõidu. “Mängupilt oli meie poolt üpriski kole, kuna kõik liigutused tehti teosammul, kaitsemäng lonkas… ja tulemuseks oli vaid 18 punkti,” ütles treener Raili Sepp.

Järgmised geimid kuulusid aga juba saarlannadele 25 : 20, 25 : 22 ja 25 : 16. “Järgmises geimis naised õnneks muutusid, tagataskust võeti välja oma kaardid ning asi hakkas edenema,” märkis Sepp. “Löögid olid plahvatuslikumad, servi vastuvõtt läks tänu meie liberole Cristin Lepale täpsemaks, kaitses toodi aeg-ajalt uskumatuid palle üles ja sekka tulid ka mõningad serviässad.”

Janne Järvalt tõi parimana oma naiskonnale 18 punkti. Ühe kaotuse kõrvale seitsmenda võidu saavutanud ja 19 punkti kogunud Kuressaare tõusis turniiritabelis esimeseks, möödudes ühe mängu vähem pidanud Peetri Võrkpalliklubist, kellel on 18 punkti.

Siim Põlluäär detsembrikuu parim

Võrkpalli Credit24 meistriliiga detsembrikuu parimaks mängijaks osutus Saaremaa Võrkpalliklubi diagonaalründaja Siim Põlluäär.

Saaremaa hoiab liigatabelis liidrikohta ja võitis detsembris neli mängu neljast. Samuti võideti karikafinaalis BIGBANK Tartut. Siim Põlluäär mängis meeskonna edus suurt rolli, ta tõi detsembris Credit24 meistriliigas kokku 71 punkti (keskmiselt 17,7 mängus), nende seas 2 ässpallingut ja 8 blokki. Tema efektiivsus oli 47 ja rünnakuprotsent 50,83.

Kuu parim võrkpallur saab auhinnaks Sportlandi kinkekaardi 150 euro väärtuses.

Vollenoored mängisid koondises

Saaremaa spordikooli õpilased Robin Alba ja Kätriin Põld mängisid Eesti noortekoondisega Euroopa meistrivõistluste valikturniiridel. Noormehed mängisid Saksamaal ja tüdrukud Serbias.

U18 Eesti poiste noortekoondis kaotas turniiril Saksamaale 0 : 3 (25 : 27; 17 : 25; 14 : 25). Teises mängus tuli samuti 0 : 3 (19 : 25; 27 : 29; 19 : 25) alla jääda Belgiale, ent turniiri viimases kohtumises suudeti Austriat võita 3 : 0 (25 : 22; 30 : 28; 25 : 17). Robin Alba sai kõikides mängudes ka platsile, kus ta mängus Saksamaaga panustas ühe punkti, Belgiaga kohtumises 4 ja mõõduvõtus Austriaga oli saarlase panus samuti üks punkt.

U17 Eesti neidude noortekoondis kaotas esimese kohtumise tugevale Hollandile 0 : 3 (6 : 25; 7 : 25; 11 : 25) ja teise mängu Serbiale 0 : 3 (14 : 25; 11 : 25; 10 : 25). Kätriin Põld mängis kõikides kohtumistes põhikoosseisus ja tema kogus esimeses kohtumises kolm punkti ja teises mängus ühe punkti.

Kumbki Eesti noortekoondis Euroopa meistrivõistluste valikturniirist edasi ei pääsenud.