OLÜMPIAADID

EMAKEEL
26. jaanuaril toimus Kuressaare gümnaasiumis maakonna emakeeleolümpiaad 7.–12. klasside õpilastele. Parimad emakeele oskajad osalevad 16.–17. märtsil üleriigilisel olümpiaadil Tartus.

Olümpiaadist võttis osa 127 õpilast 12 koolist (Saaremaa ühisgümnaasium, Kuressaare gümnaasium, Orissaare gümnaasium, Leisi KK, Lümanda PK, Valjala PK, Aste PK, Salme PK, Kuressaare Vanalinna kool, Muhu PK, Tornimäe PK, Mustjala LPK). Arvukaim osavõtt – 26 õpilast – oli 7. klassidest.

Tulemused (esikolmik)

7. kl: 1. Aristel Toomjärv (KG, õp Merle Rekaya); 2. Cariina Latkin (Valjala PK, õp Tiina Kuusk); 3. Andra Kallas (Leisi KK, õp Inna Krotman).
8. kl: 1. Annabel Rebane (Muhu PK, õp Ülle Kuusk); 2. Helerin Krull (KG, õp Maret Laurson); 3. Ats Rosenfeld (Leisi KK, õp Inna Krotman).
9. kl: 1. Vootele Mets (SÜG, õp Merle Prii); 2.–3. Kaia Ligi (Muhu PK, õp Ülle Kuusk); 2.–3. Eva Ratas (Lümanda PK, õp Liia Raun).
10. kl: 1. Kadri Ligi (OG, õp Juunika Hõbenael); 2. Liisa Õunpuu (SÜG, õp Rita Ilves); 3. Karoliine Kaljuste (OG, õp Juunika Hõbenael).
11. kl: 1. Annemai Sepp (SÜG, õp Merle Prii); 2. Jutta Loviisa Juht (SÜG, õp Rita Ilves); 3. Liisa Veliste (SÜG, õp Merle Prii).
12. kl: 1. Karl Viik (SÜG, õp Sirje Kreisman); 2.–3. Emilia Rozenkron (SÜG, õp Merle Prii); 2.–3. Greetel Männiste (Leisi KK, õp Inna Krotman).

KEEMIA
27. jaanuaril toimus Kuressaare gümnaasiumis maakonna keemiaolümpiaad 8.–12. klassi õpilastele. Parimad keemiatundjad osalevad 23.–24. märtsil üleriigilisel olümpiaadil Tartus.

Olümpiaadist võttis osa 51 õpilast kuuest koolist (SÜG, KG, OG, Leisi KK, Salme PK, Valjala PK).

Tulemused (esikolmik)

8. kl: 1. Voldemar Kirss (SÜG, õp Raili Tamm, Marju Kirss); 2. Mihkel Tõnisots (Salme PK, õp Katre Halliko); 3. Ats Rosenfeld (Leisi KK, õp Harald Tõru).
9. kl: 1. Janari Mõlder (KG, õp Eneli Vahar); 2. Leo Kuris (Valjala PK, õp Ülle Lahi); 3.–4. Kennar Kahju (Leisi KK, õp Harald Tõru); 3.–4. Kalev Kaasik (SÜG, õp Raili Tamm).
10. kl: 1. Eliisa Täht (KG, õp Marju Kirss); 2. Lauri Trumann (KG, õp Marju Kirss); 3. Feridee Sevostjanov (SÜG, õp Raili Tamm).
11. kl: 1. Gariina Kudritskaja (KG, õp Marju Kirss); 2. Danel Tiitma (OG, õp Katrin Jõgi); 3. Triinu Jakson (SÜG, õp Raili Tamm).
12. kl: 1. Brita Laht (SÜG, õp Raili Tamm); 2. Toomas-Daniel Viskus (KG, õp Marju Kirss); 3. Karoliine Malk (KG, õp Marju Kirss).

KUNSTIÕPETUS
27. jaanuaril toimus Saaremaa ühisgümnaasiumis maakonna kunstiolümpiaad 7.–12. klassi õpilastele. Parimad kunstiala tegijad osalevad 5. mail üleriigilisel kunstiolümpiaadil Tallinnas.

Olümpiaadist võttis osa 13 õpilast seitsmest koolist (OG, KG, SÜG, Leisi KK, Salme PK, Valjala PK, Kuressaare Vanalinna kool).

Tulemused

7.–9. klassi arvestuses (esikolmik): 1. Siiri Kerno (8. kl, KVK, õp Ene Pidmann); 2.–3. Annaliisa Lepik (8. kl, SÜG, õp Jaanika Kask); 2.–3. Saara Väli (9. kl, OG, õp Katrin Vaher).
10.–12. klassi arvestus (esikolmik): 1. Anna Karakjan (12. kl, KG); 2. Birgitte Mihkelson (KG, õp Ene Pidmann).

Meelis Kaubi,
olümpiaadide koordinaator

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 481 korda, sh täna 1)