JUHTKIRI: Maarahvas liikuma

Kavatsus hakata pakkuma nõudluspõhist ühistransporti ning katsetada seda esimesena Eestis just Saaremaal, hakkab võtma üha kindlamat kuju. Kui vallavolikogu jah-sõna annab, asutakse plaani teoks tegema juba tänavu.

Ministeeriumi nõuniku sõnul annaks uus süsteem maainimestele senisest paremad liikumisvõimalused ja toetaks niimoodi elu ääremaadel.

Paraku pole suurel osal eakatest kodus internetti, nutitelefonist rääkimata. Kuidas nemad liikuma pääsevad, kui on vaja poodi, linna arsti juurde või siis valla teises otsas elavale tuttavale külla sõita?

Lahendamist vajab veel nii mõnigi küsimus. Kehtivad ju transporditeenuse osutamiseks kindlad nõuded nii sõidukile kui ka selle juhile. Mismoodi klient reisi eest tasub ja kuidas teenuse pakkuja saadud tulu deklareerib? Loodetavasti leitakse neile küsimustele sellised vastused, et rahule jääb nii klient kui ka teenuse pakkuja.

Ministeeriumi esindaja kinnitab, et bussid jäävad siinsetel teedel sõitma ka tulevikus. Kas aga nõudluspõhine ühistransport teoks saab ja kuidas see end õigustab – eks paista.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 215 korda, sh täna 1)