Lühidalt SPORDIST

FC Kuressaare mängis Pärnu Vaprusega viiki

Tallinnas Eesti jalgpalli liidu hallis mängitud Taliturniiri kohtumises tegi FC Kuressaare reedel Pärnu JK Vaprusega 1 : 1 viigi.

Elari Valmas viis FC Kuressaare 16. minutil penal­tist 1 : 0 juhtima, kuid 53. minutil lõi Tõnis Vihmoja samuti penaltist lõppseisuks 1 : 1. Kohtumise esimesel poolajal oli saarlastel suur ülekaal.

“Paraku oli kas viimane sööt või pakkumine kehv,” rääkis peatreener Jan Važinski. “Teisel poolajal hakkasid nad rohkem kõrgemalt pressima ja teenisid ka penalti ning kokkuvõttes tuli võitluslik viik.”

Važinski hinnangul jätab treeningkoormuse pealt veel värskus soovida, aga meeskond teab, mida tahab ja mida oskab.

“Kõik mängud oleme mänginud võitluslikult, aga väikeste eksimustega, seepärast annab järelejäänud ajaga veel kindlasti juurde panna.”

Orissaare Träxile teises liigas taas võit

Reede õhtul tuli Eesti meeste korvpallimeistrivõistluste II liigas Orissaare Träxile külla Valga Kutseõppekeskus. Mängu alustasid Orissaare mehed paremini ja läksid juhtima 8 : 0. Vastased kosusid ja varsti oligi tablool eduseis kõigest 13 : 10. Esimene veerand lõppes võõrustajatele tulemusega 21 : 18.

Jäädes korraks ka kaotusseisu 25 : 26, suudeti poolaeg siiski võita 41 : 32. Mängu lõpptulemus oli 79 : 69. Parimatena tõid Raul Koppel 25 ja Aivo Laul 24 punkti.

Vahegrupis on Orissaarel neli võitu ja üks kaotus.

Hendrik Lillemet­­sale Eesti meistritiitel

Laupäeval Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis tuli U20-vanuseklassis seitsmevõistluse Eesti meistriks Hendrik Lillemets 4989 (7,61; 6.40; 13.18; 2.01; 8,67; 4.08; 2.57,94) punktiga. Pronksmedali sai Grat-Magnor Kuris tulemusega 4570 (7,21; 6.72; 11.92; 1.89; 8,50; 3.28; 3.27,47) punkti.

Kuressaare meeskon­nale kodus võit
Eesti meeste võrkpallimeistrivõistluste esiliigas võitis Kuressaare laupäeval kodus Eesti Maaülikooli 3 : 2 (23 : 25, 25 : 23, 22 : 25, 25 : 17, 15 : 13). Pühapäeval kaotati võõrsil Liider/ Rae valla meeskonnale 0 : 3 (18 : 25, 19 : 25, 22 : 25).

Kuressaare naised jätkasid võidukursil ja tabeliliidrina

Eesti naiste võrkpallimeistrivõistluste esiliigas võitis Kuressaare laupäeval liidrite duel­lis 3 : 2 (25 : 21, 25 : 17, 19 : 25, 19 : 25, 15 : 7) Peetri VKd. Eriliselt säras platsil temporündaja Raili Sepp, kes panustas võitu naiskonna parimana 17 punkti, Reelika Raap toetas teda 15 punktiga.

BC Hundid sai Tartus kaotuse

Eesti meeste korvpallimeistrivõistluste esiliigas kaotas Kuressaare BC Hundid/ ASSA ABLOY neljapäeval võõrsil BC Tartule 73 : 92 (22 : 23, 15 : 13, 13 : 29, 23 : 27). Parimatena tõid Margo Liivand 14 ja Alvar Väli 13 punkti.