OLÜMPIAADID

Ajalugu

Laupäeval toimus Kuressaare gümnaasiumis maakonna ajaloo-olümpiaad 6.–12. klassi õpilastele, selgitamaks välja parimad ajalootundjad, kes saavad osaleda 31. märtsil üleriigilisel olümpiaadil Tartus.

Olümpiaadile oli registreerunud 81 õpilast 12 koolist (Saaremaa ühisgümnaasium, KG, Orissaare gümnaasium, Mustjala lasteaed-põhikool, Kuressaare Vanalinna kool, Lümanda PK, Kärla PK, Muhu PK, Salme PK, Valjala PK, Aste PK, Kahtla LPK). Arvukaim osavõtt – 25 õpilast – oli 6ndate klasside arvestuses.

Ajaloo-olümpiaadi tulemused (esikolmik) klassiti:

6. kl: 1. Henry Härm (Muhu PK, õp Ivo Maripuu); 2. Marii Silts (Lümanda PK, õp Urve Vakker); 3. Josh Meisterson (KG, õp Raido Kahm).

7. kl: 1. Kristi Tuuling (Lümanda PK, õp Urve Vakker); 2.–4. Meriliis Kivimägi (OG, õp Ivo Maripuu), Sandra Järmut (KVK, õp Luule Lahe) ja Carina Latkin (Valjala PK, õp Ester Vaiksaar).

8. kl: 1. Carl-Juhan Meri (SÜG, õp Merje Oopkaup); 2.–3. Henry Laus (Valjala PK, õp Ester Vaiksaar) ja Ireene-Liis Saar (KG, õp Anu Liik).

9. kl: 1. Arlin Pihlas (KG, õp Madli-Maria Naulainen); 2. Magnus Toompuu (Kahtla LPK, õp Maret Mägi); 3. Torm Vatsfeld (SÜG, õp Merje Oopkaup).

Gümnaasiumiarvestuses oli õpilastel võimalik valida kolme teema vahel.

Teema nr 1 – “Esimene maailmasõda ja selle pärand”: 1. Petrik Saks (SÜG, 11. kl, õp Urmas Kiil); 2.–3. Peeter Benjamin Anvelt (SÜG, 12. kl, õp Urmas Kiil) ja Toomas Daniel Viskus (KG, 12. kl (õp Madli-Maria Naulainen).

Teema nr 2 – “Reformatsioon”: 1. Lauri Truman (KG, 10. kl, õp Madli-Maria Naulainen); 2. Jaak-Tambet Lepik (KG, 10. kl, õp Madli-Maria Naulainen).

Teema nr 3 – “Lähiajalugu ja Eesti ajalugu. Eesti 1917–1945”: 1. Ene-Liis Orb (SÜG, 12. kl, õp Urmas Kiil).

2. ja 3. teema valis kolm õpilast.


Inglise keel

Maakonna 6.–7. klasside inglise keele olümpiaad toimus laupäeval samuti Kuressaare gümnaasiumis. Olümpiaadist võtsid osa üheksa kooli (SÜG, OG, KG, Leisi KK, Muhu PK, Kärla PK, Kuressaare Vanalinna kool, Valjala PK, Lümanda PK) õpilased.

6. klasside esikolmik: 1. Rickie Magnus Jojo Roberts (SÜG, õp Liina Truu); 2. Rainer Rinderberg (Leisi KK, õp Karin Veitmaa); 3. Remo Auväärt (KG, õp Marvi Mäeots).

7. klasside esikolmik: 1. Sten Normet Noor (SÜG, õp Liina Truu); 2. Kristo Lember (Valjala PK, õp Eret Krull); 3. Maarja-Liis Pelska (SÜG, õp Liis Ojasaar).

Meelis Kaubi,
haridusnõunik

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 287 korda, sh täna 1)