Merekultuuri selts viib õpilased merekooli vaatama (2)

Saaremaa merekultuuri selts korraldab meremeheks ihkavatele põhikooli lõpetajatele 1. märtsil tasuta bussireisi Tallinna merekooli avatud uste päevale.

“Oleme olnud sajandeid merega seotud. Meremehe elukutse on alati olnud meie noorte hulgas populaarne. Saarlastel, põhikooli lõpuklassi õpilastel on soodne võimalus sõita 1. märtsil Eesti merekooli avatud uste päevale, ja seda tasuta,” rääkis merekultuuri seltsi eestvedaja Rein Sepp.

Eesti merekooli lõpetajad saavad vahitüürimehe või mehaaniku kutse.

“Merekooli lõpetajate ees on avatud kogu Euroopa ja miks mitte maailm. Eestist pärit laevaohvitserid on kõikjal kõrgelt hinnatud,” rõhutas Sepp.

Selles koolis on õpilastele tasuta vormiriietus, kolm korda päevas soe söök, igasugused toetused, koht õpilaskodus. Pärast nelja-aastast õpiaega omandavad koolilõpetajad täieliku keskhariduse, mis annab õiguse edasi õppida kõikides kõrgkoolides. Sisseastumiseksameid ei ole, on motivatsioonivestlus ja kehalised katsed.

“Kokkuleppel Saaremaa vallavalitsusega saame tasuta sõidu Tallinna ja tagasi,” ütles merekultuuri seltsi liige, merendusõpetaja Valdur Lind.

Kõigil huvilistel tasub võtta enne 21. veebruari ühendust Rein Sepaga, tel 51 10 918, e-meil reinsepp@hot.ee või Valdur Linnuga, tel 52 78 228, e-meil valdur.lind@mail.ee.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 689 korda, sh täna 1)