E-Profiil sai viimase hoobi

Pankrotti läinud tööstusfirma E-Profiil, mille omanikeringi kuulub ka Saaremaa ettevõtja Lembit Soe, tegutseb seni, kuni vara on müüdud. Seejärel firma kustub, otsustasid võlausaldajad toimunud koosolekul, vahendas Äripäev.

Veel kolm aastat tagasi 25 miljoni euro suurust käivet näidanud ja välismaa suurfirmadele eksportinud üle 200 töötajaga E-Profiil sai võlausaldajate koosolekul lõpliku hoobi ja kaob peagi olematusse.

Firma saatuse üle hääletas 40–50 kohtusse võlausaldajate koosolekule tulnud firmade esindajat. Samuti panid nad paika pankrotitoimkonna suuruse ja liikmed. Toimkonda pääsesid ainult pangad: Danske, Luminor ja kahe esindajaga LHV.

Võlausaldajate koosolekuga sama päeva hommikul andsid kohtule firma andmete õigsuse kohta vande E-Profiili endised juhatuse liikmed Toomas Jõgi ja Martin Mehilane. Kommentaaride jagamisest keeldusid mõlemad.

Kui Jõgi pole ka varem kordagi küsimustele vastanud, siis Mehilane on vastutuse Jõe õlule lükanud, märkides, et ei ole finantsjuhtimise eest vastutanud, kui teemaks kerkis firmas tehtud erikontroll.

E-Profiili varade väärtus jääb esialgsel hinnangul 4–8 miljoni euro vahele. Põhilise vara moodustavad seadmed ja laokaup. Koguvõlad on nüüdseks kasvanud umbes 43 miljoni euroni. 2,4 miljonit eurot võtab võlasummast maksuvõlg, millele lisandus üle 400 000 euro, kui Unicredit Leasing novembris ettevõttega lepingud lõpetas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 183 korda, sh täna 1)