Valitsus otsustas siduda raskemate väärtegude trahvid inimeste sissetulekuga, mis tähendab, et näiteks autoroolis joobnud peaga vahelejäämine läheb ministripalka teenivale inimesele tunduvalt kallimaks kui madalapalgalisele, kirjutab Postimees.
Kui praegu karistatakse väärtegude eest trahviühiku (ülemmäär 300 trahviühikut) põhimõttel, siis uus palgapõhine süsteem toob mängu päevamäära, mis arvutatakse välja süüdlase keskmise päevase sissetuleku põhjal. Rahatrahvi suurus on siis 3–300 päevamäära, kusjuures minimaalne päevamäär on 5 eurot.
Seadus peaks jõustuma 2019. aasta 1. veebruarist. Trahvisüsteemi muudatus tooks riigieelarvesse igal aastal juurde umbkaudu kümme miljonit eurot.
Mina olengi see, kes teeb asju. Ja tihti tuleb selle nimel ka naps või teine võtta. Ei hakka mina küll mentidele rohkem maksma.
Mul on igaks juhuks nagunii torniga maja naise nimel, basseiniga suvila ämma nimel ja länkar firma nimel. Asi see siis sissetulek onu Antsu nimele sokutada ole.
Huvitav oleks teada palju nn rikkad statistiliselt purjus peaga rooli on istunud ja palju Läti maksumärkide austajaid. Vaese inimese sooritatud kuritegu on vähem kaalukam
Vaevalt see rikkale kalliks läheb. Neil on ju vast ikka väiksed säästud ka olemas, maksavad naksti ära. Min palga mees saab väikse trahvi, aga maksta pole ikka millegi eest…
Kes on rikas ning kus piir?
Enamus mustalt tööl või ametlik palk miinimum ja ümbrikus lisa.
kuule min.palga mees- su kirjutisest jääb mulje nagu eeskirjade rikkumine oleks kohustuslik.äkki proovid teisiti ja trahve ei tulegi.
Ise järgin eeskirju kuid räägin kuidas tegelik elu on.
Kui töötu või mustapalgamees kellegi kasti sõidab siis pole hullu