IV huvihariduskonverents “Tuulekella kaja”

19. ja 20. märtsil toimub Kuressaares üle-eestiline huvihariduskonverents “Mis tuuled puhuvad?”. Konverentsi alateema on seekord “Tuulekella kaja” ja kohtumispaigaks taas Kuressaare Linnateater. IV huvihariduskonverents on ajendatud märksõnadest EV100, innovaatiline noorsootöö ja nutikas huviharidus.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks alustame IV huvihariduskonverentsi isamaalise noorsootöö teemaga, loome eesti lapse portree ning seejärel toome kuulajateni valdkonna innovaatilisemad käsitlused. Näiteks teeb ettekande ETV saatejuht Urmas Vaino. Kuuleme ka, mida arvavad Eesti Vabariik 100 noored ning esimene päev lõpeb ühise õhtusöögi ja programmiga Noortejaamas.

Konverentsi teine päev algab Liina Kersna arutlusega, kas huviharidus võiks päästa meie laste koolirõõmu. Samuti toome kuulajateni head näited Soome kultuurilisest noorsootööst ja kohaliku omavalitsuse kogemustest Võru linna näitel. Saame ka rohkem teada huvihariduse ja huvitegevuse riikliku lisatoetuse võimalustest ning kasutamisest kohalikes omavalitsustes.

Innovaatiline noorsootöö ja nutikas huviharidus paneb mõtlema digiturvalisuse peale ja sel teemal valgustab kuulajaid veebikonstaabel Maarja Punak. Lisaks erinevatele ettekannetele saavad osalejad esitada küsimusi ja paneeldiskussiooni kaudu esinejatega suhelda.

Ootame huvihariduskonverentsile osalema huvikoolide pidajaid, sh kohalike omavalitsuste esindajaid, huvikoolide juhte, huviharidusjuhte ja -ametnikke, koolide huvijuhte, noorsootöötajaid, ringijuhendajaid ja kõiki teisi huvilisi. Konverentsi teemadega tasub tutvuda kõigil, sest huvitavaid ettekandeid peaks jätkuma ka teiste valdkondade esindajatele.

Konverentsil osalemiseks tuleb end registreerida. Kava, esinejate jm olulise konverentsi infoga saab tutvuda konverentsi kodulehel https://haridus.kuressaare.ee/huvihariduskonverents/. Huvihariduskonverentsi peakorraldaja on Saaremaa vallavalitsus.
Kohtumiseni konverentsil!

Marii Kõrgesaar,
huvihariduskonverentsi projektijuht, Saaremaa vallavalitsuse noorsootöö ja huvihariduse peaspetsialist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 49 korda, sh täna 1)