Kuressaare lend jõudis pealinna alles südaöösel (6)

Kolmapäevane hädaolukord Tallinna lennujaamas lükkas ka Kuressaare lennud mitu tundi edasi.

Lennufirma Transaviabaltika esindaja Rene Must (fotol) tunnistas, et kolmapäeval hilinesid nende Tallinna ja Kuressaare vahelised lennud seoses Smartlynx´i intsidendiga, mistõttu oli Tallinna lennuvälja lennurada ajutiselt suletud.

Nii väljus Transaviabaltika lend Tallinnast Kuressaarde õhtul kell 22.30. Kuressaare–Tallinna lennu kolmapäevaõhtune uus väljalennuaeg oli aga kell 23.20. “Seda, kui erakordse juhtumiga oli tegemist, saab kõige paremini selgitada Tallinna lennujaama meeskond,” ütles Must.

Küll oli aga Transaviabaltikale etteheiteid saarlasel, kes oli ostnud lennupileti õhtusele Tallinna lennule. Ta märkis, et ei saanud firmalt mitme päringu peale mitte mingisugust kinnitust selle kohta, et lennuk õhtul või öösel üldse Kuressaares maandub ja sealt uuesti õhku tõuseb. “Mul oli vaja hommikul olla Austriasse lendava lennuki peal ja seepärast ei jäänud muud üle, kui hakata Tallinna poole hääletama, sest busse nii hilja õhtul sinnapoole enam ei sõitnud,” rääkis ta Saarte Häälele.

Lennufirma Smartlynx lennukiga Tallinna lennujaamas juhtunu ajaski segamini pea kogu kolmapäevaõhtuse lennuplaani. Ohutusjuurdluse keskus teatas eile, et on juba ka alustanud Tallinna lennujaamas juhtunud lennuõnnetuse uurimist.

Esialgse info kohaselt startis Tallinna lennujaamast eile kell 12.03 Smartlynx Airlines Estonia OÜ õhusõiduk Airbus A320-214 õppelennule seitsme inimesega pardal. Õppelennu käigus harjutati lennurajale lähenemist ja maandumist.

Kell 17.04 lähenes lennuk lennurajale, kuid ei suutnud kõrgust koguda ja põrkus vastu lennurada. Seejärel tõusis lennuk taas õhku, tegi vasakpöörde ning sooritas hädamaandumise.

Lennurajaga kokkupõrke tagajärjel said vigastada muu hulgas õhusõiduki peatelikute katteluugid, millest üks leiti tükk maad eemalt, Harju maakonnast Tuulevälja lähistelt. Hädamaandumise käigus kaldus õhusõiduk maandumisrajalt välja ning juhtunu käigus sai kaks õhusõiduki pardal viibinud inimest kergeid põrutusi.

Ohutusjuurdluse keskus klassifitseeris juhtunut kui õnnetust ja algatas ohutusjuurdluse.

Purunenud rehvidega õhusõiduki teisaldamiseks asendasid tehnikud lennuki purunenud rattad ja õhusõiduk pukseeriti seisuplatsile alles eile kella 7.40-ks. Kell 8 avas lennujaam raja taas täies pikkuses, lühendatud lennuraja avas lennujaam liiklusele siiski juba kolmapäeva õhtul kell 21.30.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 260 korda, sh täna 1)