Armilde Haamer 101: Härmanni talu vanaperenaine võttis vastu õnnesoove

Eile ennelõunal istus Suur-Pahila küla Härmanni talu vanaperenaine Armilde Haamer diivanile külalisi ootama. Vallavalitsuse ametnikel, Armilde sugulastel ja külarahval oli tõesti põhjust vanaprouale, kes saanud juba 101-aastaseks, külla minna.

101 VERSTA ELUTEEL LÄBITUD: Härmanni talu perenaine Armilde Haamer sai eile 101-aastaseks. Pildil on ta koos tütar Maimuga.
AINA SEPP-TEEVETSünnipäevalaua katnud tütar Maimu ütles, et ema suurel juubelil aasta tagasi oli Ratturite suguvõsast kohal palju inimesi. Eile käis külalisi küll vähem, aga Armildele ja tema pereliikmeile meeldis, et õnnitlejate hulgas oli ka Saaremaa valla sotsiaaltööspetsialist Aina Sepp-Teevet.

Orissaarest kohale sõitnud vallaametnik tundis heameelt, et kuigi vanaproua on elanud väga keerulisel ajal, pole ta eluraskustele alla vandunud, ei kaeble ega virise, vaid pigem innustab oma positiivse ellusuhtumisega nii pereliikmeid ja sugulasi kui ka külaelanikke ja kõiki neid, kes teda tunnevad.

Teises ilmasõjas jäi Armilde abikaasa Konstantin lahinguväljale. Leseks jäänud noorel emal tuli üles kasvatada kolm last, kellest Maimu oli kolmeaastane, Ülo aastane ja pesamuna Helgi vaid paarinädalane.

Raskusi trotsides sai sitke saare naine maatööd tehes ja lapsi kasvatades hakkama. Tal on jätkunud südameheadust ka kolme lapselapse ja viie lapselapselapse jaoks.

Just töö ja laste kasvatamine, nii nagu Armilde mullu juubelilauas ütles, on teda erksana hoidnud.

Kodutalust ja -külast lahkuda, et kuhugi mujale tööle või elama minna, pole Armilde aga kunagi tahtnud.

Armilde noorima tütre Helgi abikaasa Aare Aas on oma ämmale pühendanud luuletuse. Luuleread pani ta paberile kuus aastat tagasi.

Ema-ema, vanaema, / elu andja lastele. / Kuidas sind küll tasustada / kõige selle abi eest? / Jõulukingid, kirjud sokid, / uued sussid, lilled peal, / tegid sa kõik küünlavalgel / magamata uneajal… / Siis, kui kuri sõjavanker / rebis meie kodumaad, / lõhuti siis perekonnad ,/ lapsed jäivad isata. / Tuli sul siis lapsi toita, / seista valvel kodu eest…”

Nende sõnadega tervitasid Helgi ja Aare Armildet eilegi.

Ka Saarte Hääl ja Kadi raadio soovivad auväärses eas vanamemmele tervist ja rõõmsat meelt!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 645 korda, sh täna 1)