Kuressaare haigla teeb sõeluuringu koloskoopiat (3)

Saare maakonna elanikud jämesoolevähi sõeluuringu koloskoopiaprotseduuriks enam mandrile sõitma ei pea.

“Koloskoopiat sai meie haiglas teha ennegi, aga mis puudutab vähi sõeluuringu koloskoopiaprotseduuri, siis nüüd oleme haigekassa ametlikud lepingupartnerid,” ütles SA Kuressaare Haigla juhatuse liige Märt Kõlli (fotol). “Seega saavad patsiendid, kelle peitvere test näitab, et on vaja teha koloskoopia uuring, tulla uuringule Kuressaare haiglasse. Mandrile selleks sõitma enam ei pea.”

Jämesoolevähi sõeluuring võimaldab avastada vähki varasemas staadiumis või enne selle tekkimist ehk vähieelses seisundis. Sõeluuringus osalevad 60–69aastased ravikindlustatud mehed ja naised iga kahe aasta tagant.

Tänavu kutsutakse uuringule 1954., 1956., ja 1958. aastal sündinud ravikindlustatud mehed ja naised – kokku üle 51 700 inimese. Saare maakonna elanikest saab kutse 1260 inimest.

Uuringus osalejatele saadetakse rahvastikuregistris olevale aadressile posti teel perearsti nimel kutse. Kutsutul tuleb end registreerida oma perearstikeskuse pereõe vastuvõtule, kus ta saab peitvere testi tegemiseks vajaliku komplekti.

Koloskoopia on jämesoole endoskoopia, mis võimaldab arstil uurida jämesoolt videokaameraga varustatud painduva toru kujulise instrumendi ehk endoskoobi abil ning leida silmaga nähtavaid haiguslikke muutusi. Koloskoopia on täpsem kui jämesoole röntgenuuring ning võimaldab vajadusel võtta uuringu käigus biopsiaid ehk koeproove, mida saab hiljem mikroskoobiga uurida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 113 korda, sh täna 1)