Saaremaa toob finaalturniiri mängud Kuressaarde

RTU/Robežsardze ja Jelgava Biolarsi alistamisega kindlustas Saaremaa võrkpalliklubi endale Balti liiga põhiturniiri võidu ja tõi sellega liiga nelja tugevama meeskonna finaali Kuressaarde.

võiduvormistajad: Tomaš Halanda, Rauno Tamme, Konstantin Ryabukha, Hindrek Pulk ja Alexander Tusch on teeninud järjekordse punkti.
Irina Mägi

Saaremaa kogus 26 mänguga 69 punkti. Teiseks jäi Pärnu, kes lõpetas põhiturniiri 68 punktiga. Kolmanda koha kindlustas endale juba laupäeval Bigbank Tartu, neljandaks jäi Jekabpilsi Luši ja viiendaks Selver Tallinn. Kuuendana pääses play-off´i Rakvere VK, seitsmendana RTU/Robežsardze ning viimasena Jelgava.

Laupäeval mängitud põhiturniiri eelviimases kohtumises Saaremaa meeskond endale nõrkusehetke ei lubanud ja Riias alistati RTU/Robežsardze kindlalt 3 : 0. Saaremaa alustas mängu hea hooga ja juba avageimi 25 : 15 võiduga pandi paika, kes on selle kohtumise peremees. Teises geimis jagus tasavägist mängu seisuni 17 : 16, siis suurendasid Tomaš Halanda rünnakul ja Konstantin Ryabukha blokis saarlaste eduseisu 19 : 16-le ja võidu vormistas numbritega 25 : 22 Hindrek Pulk. Kolmandas geimis lõi Mihkel Tanila seisult 4 : 4 kaks serviässa ja tagasi enam ei vaadatud. Geim lõppes tulemusega 25 : 18 ja mäng 3 : 0.

“Me proovisime ikka mängida ka,” märkis peatreener Urmas Tali. “Ülesanded olid kätte jagatud, üritasime mitmekülgsemalt rünnata. Teises geimis olime korra vastuvõtuga hädas, aga kokkuvõttes ründasime korralikult ja see tõi lõpuks ka võidu.”

Põhiturniiri viimases mängus võitis Saaremaa võrkpalliklubi pühapäeval võõrsil VK Biolarsi 3 : 0. Jelgavas mängitud kohtumises pakkusid võõrustajad liiga liidrile siiski väga tõsise lahingu. Esimese ja teise geimi võitsid saarlased 27 : 25 ja 30 : 28. Kolmas geim kuulus aga juba kindlalt 25 : 17 külalistele.

“Oma vigu tuli liiga palju,” selgitas peatreener Urmas Tali mängu tasavägiseks kujunemist.

“Kokku kogunes vigu 28 ja tegime neid nii rünnakul kui ka kaitses. Nii ei saa mängu kontrollida, sest vastane ei anna niisama midagi ja võtab võimalusest kinni.”

Juba sel nädalal selgitatakse poolfinalistid, veerandfinaalides kohtuvad Saaremaa ja Jelgava, Pärnu ja RTU, Tartu ja Rakvere ning Jekabpils ja Selver.

Veerandfinaalid mängitakse kahe võiduni, veerandfinaalide kuupäevad on 15. ja 17. märts, vajadusel toimub 18. märtsil otsustav kohtumine (kõrgema asetusega meeskonna kodusaalis).

“Veerandfinaalides hakkab kõik otsast peale,” ütles Urmas Tali. “Me peame minema teise kontsentratsiooniga peale, et mängu ise kontrollida, sest play-off-kohtumised on väga tõsised mängud.”

Ühtlasi selgusid ka Eesti meistrivõistluste asetused. Saaremaa pääses otse poolfinaali, veerandfinaalides lähevad vastamisi Pärnu ja TTÜ, Tartu ja Järvamaa ning Selver ja Rakvere.