Tänak lõpetas Mehhikos punktikatse võiduga

Autoralli maailmameistrivõistluste Mehhiko etapile võidumõtetega sõitnud Ott Tänaku ja Martin Järveoja võistluse rikkus nende Toyota WRC tehniline rike laupäeva esimesel katsel ning nii tuli meestel rahulduda punktikatse võiduga.

Mehhiko ralli: Martin Järveojal ja Ott Tänakul poodiumile asja ei olnud.
Timo Anis“Täna panime me kõik välja punktikatsel,” rääkis Ott Tänak pühapäeval pärast ralli lõppu. “Meil polnud midagi kaotada ja lihtsalt tahtsime saada need viis punkti. Auto töötas väga hästi ja ma tundsin end suurepäraselt, mis võimaldas mul rohkem suruda.”

Tänaku sõnul ei ole ta üldtulemusega muidugi rahul, sest oli võimeline võitma. “Samas on pikk hooaeg veel ees,” lausus rallipiloot. “See oli selle autoga minu esimene kruusaralli, me õppisime palju ja meil saab olema palju võimalusi enda tõestamiseks.”

Reedese võistluspäeva järel oli Ott Tänak kolmandal kohal, kaotades liider Dani Sordole 11 ja üheksakordsele maailmameistrile Sebastien Loebile 3,8 sekundit.

“See oli meie jaoks esimene ametlik võistlus kruusal Yaris WRC-ga, seega oli meil palju uusi asju, mida õppida,” märkis Tänak.

Saarlasest rallipiloodi sõnul oli tänavu väga kuum ja see tegi võistluse keeruliseks nii autole kui ka sõitjale. “Meie eesmärk oli sõita targalt, kuid vajaliku kiirusega, et püsida tipus,” rääkis Ott Tänak. “Teeolud ei olnud nii head kui liidritel, kuid oleme siiski neile lähemale saanud. Meie plaan on päris hästi töötanud ja kindlustanud meile kokkuvõttes kolmanda positsiooni.”

Laupäeval näitas Ott Tänak päeva avakatse alguses kiiret minekut, kuid selle keskel kaotas Toyota mootor võimsuse ning lõpuks kaotas saarlane ralli üldliidriks tõusnud Sebastien Loebile 2.46.
Tänak ütles, et hommikul tundus kõik päris hästi olevat, sest tunne ja auto olid head. “Aga seitse kilomeetrit enne lõppu lõpetas turbo töötamise ja me pidime võistluse pooleli jätma. Kahjuks on see ralli osa, kuid ma võin olla õnnelik, et olime konkurentsis oma esimesel kruusarallil uue tiimiga,” selgitas rallipiloot.

Üldseis: Sebastien Ogier 60, Thierry Neuville 51, Andreas Mikkelsen 34, Kris Meeke 32, Jari-Matti Latvala 30, Ott Tänak 26 punkti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 77 korda, sh täna 1)