Vägivaldne mees sai tingimisi karistuse (2)

Kuressaare kohtumajas mõisteti üleeile tingimisi vangistus 45-aastasele mehele, kes oli naisterahva kallal vägivallatsenud ning teist meest ähvardanud ja tänaval noaga taga ajanud.

Möödunud aasta 14. aprillil viibis purjus Meelis ühes korteris, kus tekkinud tüli käigus läks naisterahvale kallale ning riivas teda noaga vehkides parema käe pöidla ja nimetissõrme vahelisest piirkonnast.

Seejärel tekitas ta noaga kriimustushaava samas korteris viibinud mehe käele ning enne korterist lahkumist lõi veel ühe korra naist rusikaga näkku.

Tartu maakohtu Tartu kohtumaja otsusega on Meelist varem karistatud kolme aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega. Karistuse kandmise aeg algas 3. oktoobrist 2010 ning mees vabanes kinnipidamiskohast 31. märtsil 2014 seoses karistuse ärakandmisega, mistõttu karistus ei ole kustunud.

31. detsembril 2017 ähvardas Meelis taas purjus olles teist meest tapmisega. Oma ähvarduse kinnituseks tõi köögist noa ja jooksis, nuga käes, kannatanu poole. Kannatanu jooksis maja hoovist välja tänavale, kuhu Meelis talle nuga löögivalmilt käes hoides järele jooksis, ise karjudes: “Tapan su ära, kuradi ahv!”

Kannatanu põgenes mööda tänavat joostes, kuni märkas naabrit, kellel palus helistada politseisse. Meelis pöördus tagasi maja poole.

Kohus mõistis Meelise süüdi ja määras talle liitkaristusena aasta ja kaks kuud vangistust, mille jättis 18-kuulise katseajaga täitmisele pööramata. Katseaajal peab mees järgima kriminaalhooldaja järelevalve all olles kontrollnõudeid. Menetluskuludena mõisteti Meeliselt välja 840 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 072 korda, sh täna 1)