Viljakasvatajad soovivad investeeringu tegemiseks pikendust

Põllumehed küsivad põllumajandusettevõtete tulemuslikkuse parandamise investeeringu tegemiseks pikendust.

Eestimaa talupidajate keskliidu ja Eesti põllumajandus-kaubanduskoja poole on pöördunud teraviljakasvatajad, kes taotlesid toetust põllumajandus­ettevõtete tulemuslikkuse parandamise investeeringutoetuse meetmest 4.1. Nii mõnigi 2017. aasta kevadises taotlusvoorus toetuse saanud põllumees ei suuda aga mulluste raskete ilmastikuolude tõttu investeeringut õigeaegselt teostada.

Probleemi lahendamiseks soovivad põllumehed, et maaeluministeerium pikendaks 2017. aasta taotlusvoorus positiivse otsuse saanud teraviljakasvatus- ja aiandussektori tootjate investeeringute elluviimise tähtaega kahelt aastalt kolmele aastale.

Maaeluministeeriumile saadetud kirjas tuuakse välja, et teraviljakasvatajad ei osanud 2017. aasta kevadel toetust taotledes ette näha neid sügisel tabanud keerulisi ilmastikuolusid. Seetõttu ei ole paljudel põllumajandusettevõtetel võimalik investeeringute tegemiseks pankadest laenu saada ning välistatud on ka MES-i pikaajalised laenud.

Selline olukord sunnib ettevõtjaid ootama tänavu paranevaid majandustulemusi ning investeeringuid on sel juhul võimalik teha alles 2019. aastal.

Paraku lõpeb aga 2017. aasta taotlusvoorust toetuse otsuse saanud põllumajandusettevõtetele investeeringute eluviimise tähtaeg 2019. aasta suvel, mis tähendab, et mitmed ettevõtted ei suuda investeeringuid tähtaegselt ellu viia.

Kõnealusest investeeringutoetuse taotlusvoorust sai toetust ka 14 Saaremaa põllumajandustootjat ligi 1,7 miljoni euro ulatuses. Suurem osa sellest toetusest kulub lautade ehitamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 179 korda, sh täna 1)