Miniteatripäevade teemaks EESTI

Tänavused, järjenumbriga 27. Saaremaa miniteatripäevad kulgevad moto all EESTI ehk Erinevaid Emotsioone Saaremaa Teatripäevadelt Igaühele.

Sel aastal osaleb kolmepäevasel festivalil 19 truppi, Saaremaad esindavad Saaremaa ühisgümnaasiumi Kreisis trupi ühisloominguga “Meie juured siin võrsuvad”, mille on lavastanud Sirje Kreisman, SÜGi Krevera Rita Ilvese seatud kompositsiooniga “Fragmentaarne finaalmäng” ja Kuressaare gümnaasiumi 12. klassi õpilane Kateriine Püüa tema enda ja Lelet Aaviku loodud tükiga “Täna ei juhtu midagi”.

Teatripäevade korraldaja Rita Ilves ütles, et moto EESTI esitamisele tulevaid tükke sisuliselt ei puuduta, truppidel on vabad käed. Motost lähtuvad avamisel näidatav multifilm Teatrimehikesest, ava- ja lõputseremoonia, žürii vanne, juhendajate ja žürii kingitused, festivali ajalehes ilmuvad lood.

Lisaks on kooli ruumides avatud näitusel väljas suur hulk pilte professionaalsetest näitlejatest, kes on kunagi miniteatripäevadel osalenud.

Festival avatakse homme kell 13.15, esimene trupp astub lavale kell 14.20 ja võistluspäev kestab kuni 19.40-ni. Õhtu sisustavad SÜG-i kabaree ja tants.

Laupäeval algavad etendused kell 9.45 ja peaksid lõppema kell 18.55. Muusikalist vaheldust pakuvad noortele draamakunstnikele õhtul Leana & Hartwin ja noortebänd Magic Panda.

Pühapäeval kestavad etendused kella 10-st 12.30-ni. Miniteatripäevadele tõmmatakse joon alla kell 14.15.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 427 korda, sh täna 1)