Psoriaasiliit toob oma kevadkooli taas saarele

Eesti psoriaasiliit korraldab oma tänavuse kevadkooli sel nädalavahetusel Kuressaares.

Üheksandat aastat kevadkooli korraldava EPSOL-i jaoks on see juba kolmas kord liidukaaslased ja koostööpartnerid Kuressaarde kutsuda. Kuressaares peeti kevadkooli ka 2013. aastal ja mullu.

“Osalejatele meeldis hea õhkkond ja Meri spaas pakutavad teenused,” põhjendas EPSOL-i juhatuse esimees Georg Jurkanov otsust tänavunegi kevadkool Saaremaal läbi viia. Seekordse, laupäevast pühapäevani Meri spaas toimuva kevadkooli teema on “Erivajadused ja töövõime”.

“See teema on väga aktuaalne ning puudutab puuetega inimeste ja krooniliste haigete püsimist tööturul,” ütles Jurkanov. “Meie töövõime sõltub erivajadustest, konkreetsest lähenemisest inimesele ja tema probleemidele. Kuna psoriaasihaigele on väga oluline jälgida ka oma toitumist, käsitleme kevadkooli teisel õppepäeval paastumist kui toitumise erireeglit.”

Kevadkooli esimesel päeval räägib Georg Jurkanov 27-aastaseks saavast liidust, selle liikmete ja koostööpartnerite panusest psoriaasihaigete kui erivajadustega inimeste tervise heaks.

Saaremaa puuetega inimeste koja juhataja ja Saaremaa psoriaasiühingu esindaja Veronika Allas võtab aga luubi alla “meie igapäevased erivajadused”. Juttu tuleb erivajaduste liikidest, samuti sellest, kuidas on korraldatud töö erivajadustega inimeste heaks, ning psoriaasiga toimetulekust psühholoogi pilgu läbi. Seejärel saab sõna töötukassa Saaremaa osakonna juhtivkonsultant Inna Teresk, kes teeb ülevaate juhtumikorraldamisest ja kogemusnõustamisest töötukassas.

Kevadkoolis osalejad saavad valida endale spaas pakutava terviseprotseduuri, tutvuda uute tervisetoodetega ja külastada Rüütli või Meri spaa veekeskust.

Pühapäeva hommikul saab juhendaja Kersti Tiidermanni õpetuse järgi teha Meri basseinis tervislikku vesivõimlemist. Dr Anti Kukkela räägib paastumise mõjust tervisele ja sellest, kuidas õigesti paastuda. Pärast lõunasööki on mandrilt tulnud osalejail enne kojusõitu pisut aega Kuressaarega tutvumiseks.

Georg Jurkanovi andmeil on kevadkooli eilse seisuga tulemas poolsada inimest, Saaremaalt aga kümmekond.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 384 korda, sh täna 1)