Surmaga lõppenud liiklusõnnetuse eest tingimisi karistus (27)

Kohus kuulutas eile välja otsuse ja karistuse traagiliselt lõppenud liiklusõnnetuse põhjustanud naisele, kes lisaks peab maksma kannatanutele 22 000 eurot kahjutasu.

25-aastane Jannely Punnison sai süüdistuse möödunud aasta 8. juulil liiklusõnnetuse põhjustamises, mille tagajärjel hukkus kolme lapse ema. Õnnetuse tingis asjaolu, et roolis olnud Jannely pilk oli suunatud navigatsiooniseadmele. Sestap jäid tal märkamata nii 200 meetrit enne ristmikku olev hoiatav liiklusmärk “Peatu ja anna teed” kui ka stoppmärk ning joon ristmikul.

Nõnda sõitiski Jannely juhitud Audi sisse peateel liikunud Opelile. Opelis olnud pereema Liili hukkus kokkupõrke tagajärjel. Vigastusi said ka autot juhtinud Jüri ja kergemaid vigastusi tagaistmel olnud poeg Timo. Kohus rahuldas tsiviilhagi kokku suuruses 22 000 eurot, millest 10 000 eurot määrati abikaasa Jürile ja 12 000 Timole.

Kohus mõistis Jannely süüdi ja määras karistuseks üks aasta ja neli kuud. Selle jättis kohus tingimisi kohaldamata kahe aasta pikkuse katseajaga. Lisakaristusena võeti Jannelylt neljaks kuuks mootorsõiduki juhtimisõigus. Lisaks tuleb tal tasuda menetluskuludeks 1173 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 380 korda, sh täna 1)