Tartu JK Tammeka käis FC Kuressaarele üle jõu

Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste Premium-liiga kohtumises tunnistas FC Kuressaare reedel koduväljakul Tartu JK Tammeka 4 : 0 paremust.

“Tammekal toimis väga hästi pressing ja sellega nad meid ära surusid,” tõdes FC Kuressaare peatreener Jan Važinski. “Kõige suurem probleem oli meie jaoks üleminek rünnakult kaitsesse. Iga kord, kui me kaotasime palli, olid nad väga teravad ja meie haavatavad. Meil õnnestus ka mitu korda pressing, kuid nemad olid pallikaotuseks valmis.”

Kuressaare kunstmuru­staadionil mängitud kohtumises otsustas Tammeka mängu saatuse esimese 24 minutiga, kui Tristan Koskor lõi 12., 14. ja 24. minutil kolm väravat. Lõppseisu 4 : 0 vormistas ta kohtumise 72. minutil.

“Väravad olid kiired,” märkis Jan Važinski. “Kahte palli kolmest ei saa kommenteerida, niimoodi lihtsalt ei saa eksida. Kui saab midagi positiivset välja tuua, siis teise pool­aja esimesed 20 minutit olid meie pallita ja palliga pressing korras, pärast seda olid nemad igal pool kiiremad ja meie jälle passiivsed.”

Saarlased kaotasid väljakul enamiku kahevõitlusi, hädas oldi kaitsetegevusega vasakul äärel ja liiga palju lasti tartlastel sööta keskväljal kaitseliini vahele. “Kui nemad palli kaotasid, võitles mängija selle kohe tagasi või tegi vea,” selgitas Jan Važinski. “Meil näitas sellist mängu ainult Sander Seeman. Kui ta on võitluses, siis on kaks varianti: kas ta võidab palli või tuleb viga.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 82 korda, sh täna 1)